زمان بارگزاری این صفحه: 7:42 AM UTC

لایحه اصلاح قانون انتخاب شورا و شهرداران در دست بررسی است

‘ هوشنگ خندان دل ‘ روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی رشت افزود: قوانینی که به موجب آن شوراهای شهری تشکیل و شهرداران انتخاب می شوند، با برخی اشکالات مواجه است که با تصویب لایحه یادشده، این مشکلات رفع خواهد شد.

به گزارش صدای گیلان ،وی اظهار کرد: بخش عمده مشکلات مدیریت شهری به برخی مقررات بهنگام نشده و قوانینی که به احتمال در بخش های مختلف برمی گردد که ناسازگاری هایی ممکن است با هم داشته باشند.

معاون وزیر کشور ادامه داد: در واقع معماری مدیریت شهری بر همین شالوده استوار است که اگر قوام نیابد، مشکلاتی بروز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در یک سال اخیر لایحه ای با عنوان خدمات شهری بمنظور گسترش دادن دایره خدمات شهرداری ها تدوین شده که در حال بررسی است.

به گفته خندان دل؛ در این لایحه مدیریت یکپارچه در شهرداری و شورای اسلامی شهر جستجو شده که نظامات خاص آن جایگزین قانون شهرداری هاست.

وی ادامه داد: اما آنچه در کوتاه مدت طرح ریزی شده؛ تلاش برای توجه به شهرهای کوچک و قرار گرفتن آنها در شرایط مالی بهتر است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های عمرانی کشور اشاره کرد و گفت : پروژه های یادشده دو دسته هستند؛ پروژه هایی که مدیریت ملی بر آنها اعمال می شود و پروژه هایی که در قالب شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها برای آنها اولویت قایل می شوند.

خندان دل اظهار داشت: امسال بر مبنای توصیه های قانون بودجه، اولویت بهره برداری با پروژه هایی است که دارای پیشرفت فیزیکی بالا هستند.

وی با اشاره به پروژه تالار مرکزی رشت گفت: اگرچه ساخت این پروژه با تاخیر روبه رو بوده اما با توجه به پیشینه فرهنگی این استان و نقش هنرمندان بهره گیری از این تالار حایز اهمیت است.

تالار مرکزی رشت با زیربنای 12هزار مترمربع و با هزینه کرد 160میلیارد ریال تاکنون 89 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که فاز نخست آن امسال به بهره برداری می رسد.

هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، بمنظور بررسی پیشرفت طرح های عمرانی گیلان به این استان سفر کرده است./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه