زمان بارگزاری این صفحه: 1:04 PM UTC

لایحه تسری حق و حقوق پرسنل نیروی انتظامی به کارکنان سپاه و ارتش

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی اولویت دار لایحه تسری حق و حقوق پرسنل نیروی انتظامی به کارکنان سپاه و ارتش جمهوری اسلامی موافقت کردند.

لایحه تسری حق و حقوق پرسنل نیروی انتظامی به کارکنان سپاه و ارتش

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش پانا، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه (۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت‌دار لایحه تسری مواد ۷۹ و ۸۳ قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به کارکنان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۱۳۸ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند.

 

محمدحسین فرهنگی پس از تصویب در اولویت قرار گرفتن لایحه مذکور گفت: براساس آئین نامه داخلی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این لایحه در نشست هفته آینده مجلس بررسی خواهد شد.

 

در این نشست فتح الله حسینی به عنوان طراح لایحه مذکور گفت: در شرایط کنونی و براساس قانون استخدامی، پرسنل نیروی انتظامی از حق و حقوق ارشدیت برخوردار هستند اما پرسنل سپاه و ارتش جمهوری اسلامی از این امتیاز برخوردار نبوده و این قانون برای آنها اعمال نمی‌شود.

 

وی با بیان اینکه نیروی مسلح جمهوری اسلامی دارای جایگاه ویژه ای است، تصریح کرد: اخیرا دولت این لایحه را به مجلس ارائه کرده از اینرو اجرای این قانون هیچ بار مالی به همراه نداشته و منابع اعتباری آن دیده شده است.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه