زمان بارگزاری این صفحه: 3:56 AM UTC

لایحه تسری حق و حقوق پرسنل نیروی انتظامی به کارکنان سپاه و ارتش

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی اولویت دار لایحه تسری حق و حقوق پرسنل نیروی انتظامی به کارکنان سپاه و ارتش جمهوری اسلامی موافقت کردند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش پانا، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه (۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت‌دار لایحه تسری مواد ۷۹ و ۸۳ قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به کارکنان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۱۳۸ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند.

 

محمدحسین فرهنگی پس از تصویب در اولویت قرار گرفتن لایحه مذکور گفت: براساس آئین نامه داخلی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این لایحه در نشست هفته آینده مجلس بررسی خواهد شد.

 

در این نشست فتح الله حسینی به عنوان طراح لایحه مذکور گفت: در شرایط کنونی و براساس قانون استخدامی، پرسنل نیروی انتظامی از حق و حقوق ارشدیت برخوردار هستند اما پرسنل سپاه و ارتش جمهوری اسلامی از این امتیاز برخوردار نبوده و این قانون برای آنها اعمال نمی‌شود.

 

وی با بیان اینکه نیروی مسلح جمهوری اسلامی دارای جایگاه ویژه ای است، تصریح کرد: اخیرا دولت این لایحه را به مجلس ارائه کرده از اینرو اجرای این قانون هیچ بار مالی به همراه نداشته و منابع اعتباری آن دیده شده است.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه