زمان بارگزاری این صفحه: 3:20 PM UTC

ماجرای امیر قلعه نویی و نامه صادق هدایت!

صدای گیلان – قلعه‌نویی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «شو دیشب برنامه نود را دیدید كه برای من به راه انداخته بودند؟ صادق هدایت یك بار به مصدق نامه‌ای نوشت و از مشكلات گفت كه اكنون آن نامه شده شرح حال امروز فوتبال ما.

صدای گیلان / امیر قلعه‌نویی شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی پس از پیروزی مقابل سپاهان باز هم به کی‌روش و اهالی رسانه که حامی دستیار سابق فرگوسن هستند تاخت اما اصلی‌ترین بخش مصاحبه که تحریف عجیبی در تاریخ بود مربوط به صحبت‌های او در مورد نامه‌ی صادق هدایت به محمد مصدق نخست وزیر وقت ایران در دهه 30 بود!

به گزارش ایسکا نیوز ، قلعه‌نویی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «شو دیشب برنامه نود را دیدید كه برای من به راه انداخته بودند؟ صادق هدایت یك بار به مصدق نامه‌ای نوشت و از مشكلات گفت كه اكنون آن نامه شده شرح حال امروز فوتبال ما. البته من از كی‌روش تشكر می‌كنم چون بازیكنانی كه از جام ملت‌ها برگشته‌اند از نظر بدنی آماده هستند.»

نکته جالب توجه این است که صادق هدایت در تاریخ 19 فروردین 1330 درگذشت. روزی که او 49 سال سن داشت و اما محمد مصدق در تاریخ 12 اردیبهشت 1330 به عنوان نخست وزیر ایران انتخاب شده است.

اینکه چه زمانی صادق هدایت پیش از درگذشتش و با چه عنوانی به محمد مصدق نامه نوشته است و پیرامون چه موضوعی چنین نامه‌ای به قلم تحریر درآمده است را هیچ تاریخ‌دانی مطلع نیست اما امیر قلعه‌نویی به احتمال فراوان منابع تاریخی مستدلی دارد که جایی منتشر نشده است!

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه