زمان بارگزاری این صفحه: 2:48 PM UTC

ماجرای زنگوله بال در فومن/ عقابی که رهایی یافت/ تخریب 16 باب کوره زغال در شهرستان تالش/ تصاویر

با حکم مرجع قضایی 16 باب کوره زغال گیری در منطقه اوله کری بخش اسالم که بدون رعایت مسائل زیست محیطی و اخذ مجوز اقدام به احداث واحد های مذکور نموده بودند تخریب شد .

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بدنبال اطلاع رسانی یکی از همیاران محیط زیست مبنی بر ورود 2 شکارچی غیر مجاز در روستای گل افزان فومن و عزیمت مأمورین یگان حفاظت محیط زیست به منطقه، شکارچیان به محض رویت مأمورین با بر جای گذاشتن یک قطعه پرنده زنده و سالم زنگوله بال از صحنه شکار متواری شدند.

ماجرای زنگوله بال در فومن

به گزارش صدای گیلان ، علی اصغر روشنی رئیس اداره محیط زیست شهرستان فومن با اعلام این خبر گفت : زنگوله بال با نام محلی “کرکجه” از جمله پرندگان حمایت شده و در خطر انقراض است که در فصلهای پاییز و زمستان بندرت در استان گیلان دیده می شود.

این پرنده روی زمین آشیانه می سازد و در دشتهای سرسبز، مزارع و کشت زارها زندگی میکند.زنگوله بال همه چیز خوار است و از یونجه ، گیاه کلزا، حشرات، جوندگان و خزندگان تغذیه می نماید. همچنین بصورت گروهی زندگی میکنند و در مواقع احساس خطر به جای پرواز شروع به دویدن کرده و خود را از مهلکه دور می کند.

ماجرای زنگوله بال در فومن

روشنی خاطر نشان کرد: فعالیتهای انسانی روز بروز عرصه را بر این پرندگان تنگ کرده که از جمله این تهدیدات می توان به تخریب زیستگاهها، شکار بی رویه ، استفاده از سموم کشاورزی و علف کشها، سوزاندن غیر ضروری مزارع و بوته ها و چرای بی رویه دامها اشاره کرد.

عقابی که رهایی یافت

بازگشت عقاب جنگلی به دامن طبیعت در آلیان فومن

یک قطعه عقاب جنگلی که با تفنگ بادی از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود پس از 2 ماه نگهداری و درمان تحت نظر دامپزشک ، به زیستگاه خود بازگشت.

به گزارش صدای گیلان، به همت یکی از همیاران محیط زیست بنام ” منوچهر آلیانی و پسرش” در روستای مسجد پیش آلیان شهرستان فومن ، یک قعطه عقاب جنگلی که با تفنگ بادی از ناحیه سر مجروح شده بود پس از 2 ماه نگهداری و درمان تحت نظر دامپزشک به محیط زیست شهرستان فومن تحویل داده شد و مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان پس از اطمینان از صحت و سلامتی این پرنده حمایت شده و شکار ممنوع ، آن را در دامان طبیعت رها سازی نمودند.

عقابی که رهایی یافت

علی اصغر روشنی رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن در این باره تصریح کرد : خوشبختانه با فرهنگ سازی خوبی که توسط رسانه ها، جراید ، سایت ها وحفاظت محیط زیست صورت پذیرفته ، شاهد همکاری بسیار خوب مردم در نجات و حفظ گونه های مختلف تنوع زیستی در شهرستان فومن هستیم به نحوی که در سال 93 این هجدهمین پرنده ی حفاظت شده ای است که نجات یافته و به چرخه حیات بازگشته است .

روشنی افزود جا دارد در اینجا فرصت را مغتنم شمرده و از تمامی دوستداران فهیم محیط زیست قدردانی کنیم.

وی در پایان گفت : عقاب جنگلی در مناطق تالابی پر درخت ، امتداد رودخانه ها همچنین جنگلهای کوهستانی دیده می شود.

تخریب 16 باب کوره زغال در شهرستان تالش

16 باب کوره زغال گیری در منطقه اوله کری بخش اسالم شهرستان تالش تخریب شد .

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومی محیط زیست  گیلان،  با حکم مرجع قضایی 16 باب کوره زغال گیری در منطقه اوله کری بخش اسالم که بدون رعایت مسائل زیست محیطی و اخذ مجوز اقدام به احداث واحد های مذکور نموده بودند تخریب شد .

کورش حیدرنژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش در رابطه با این خبر گفت با همکاری نیروی انتظامی و منابع طبیعی شهرستان تالش نسبت به توقیف عملیات و تخریب ، اقدامات لازم بعمل آمد .

تخریب 16 باب کوره زغال در شهرستان تالش

حیدرنژاد گفت فعالیت کوره های ذغال گیری موجبات آلودگی هوای منطقه را فرام آورده و تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود .

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه