زمان بارگزاری این صفحه: 3:31 AM UTC

ماجرای فرار دو دانش آموز دختر 12ساله کیاشهری به تهران بجای رفتن به جلسه امتحان ریاضی

دو دانش‌آموز دختر 12 ساله که برای امتحان راهی مدرسه خود در بندر کیاشهر شده بودند، قبل از رفتن به مدرسه تغییر مسیر داده و با خرید بلیت اتوبوس راهی تهران شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، منوچهر محبوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو دانش‌آموز دختر 12 ساله که برای امتحان راهی مدرسه خود در بندر کیاشهر شده بودند، قبل از رفتن به مدرسه تغییر مسیر داده و با خرید بلیت اتوبوس راهی تهران شدند.

وی افزود: پس از اطلاع، مدیر مدرسه مبنی بر غیبت دو دانش‌آموز در امتحان بلافاصله با خانواده‌های آنها تماس گرفته و دلیل غیبت را از آنها جویا شد.

فرمانده انتظامی آستانه‌اشرفیه ادامه داد: این دو دانش‌آموز با آگاهی از عدم فروش بلیت به آنها با کمک یک راننده خودرو در شرکت سیر و سفر شهر لاهیجان بلیت تهیه کرده و سوار اتوبوس شدند.

وی با اشاره به اینکه سوار شدن دانش‌آموزان در اتوبوس مذکور به پلیس راه رشت و قزوین اطلاع داده شد، تصریح کرد: بلافاصله از خروج این دو دانش‌آموز از استان ممانعت به عمل آمد و نامبردگان در ساعت 10.30 دقیقه از اتوبوس پیاده شده و به پلیس آستانه‌اشرفیه تحویل داده شدند.

مدیر آموزش و پرورش بندر کیاشهر نیز در ادامه نشست مذکور اظهار کرد: این دو دانش‌آموز انگیزه خود را برای رفتن به تهران به دلیل آزمون بد درس ریاضی عنوان کردند.

ناصر رحیمی‌نژاد افزود: یکی از دانش‌آموزان روز گذشته مبلغ قابل توجهی از یکی از اعضای خانواده خود دریافت کرده بود و قصد داشت همراه دوستش از استان خارج شده و به تهران برود.

وی با بیان اینکه باید به دلایل انگیزه فرار این دو نفر نگاه روان‌شناسی و جامعه‌شناختی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: از اولیای دانش‌آموزان می‌خواهیم در هنگام امتحان از شماتت فرزندان خود پرهیز کنند.

این مسئول یادآور شد: احتمال عوامل و انگیزه‌های دیگری نیز که ممکن است در متواری شدن این دو دانش‌آموز دخالت داشته باشد، بررسی می‌شود. وی از اولیای دانش‌آموزان خواست تا مراقبت‌های بیشتری نسبت به رفتار فرزندان خود و رفت و آمدهای آنها داشته باشند./فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه