زمان بارگزاری این صفحه: 6:40 PM UTC

ما آبروی دولت تدبیر و امید را خرج هیچ شخص و یا جناحی نمی کنیم

وزیر کشور؛ ما آبروی دولت تدبیر و امید را خرج هیچ شخص و یا گروهی نمی کنیم و این دولت با شکوهی هرچه بیشتر در جهت برگزاری انتخابات موفق تلاش می نماید و هر کس که از این انتخاب بیرون بیاید مورد حمایت وزارت کشور قرار خواهد گرفت

صدای گیلان/  وزیر کشور با اشاره به انتخابات سال آینده، سنت مستحکم انتخابات را به عنوان یکی از جلوه های مهم و اساسی در مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشت سیاسی کشور و به عنوان قدرت ملی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی در همایش معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری‌ها وزیر کشور با اشاره به انتخابات سال آینده، سنت مستحکم انتخابات را به عنوان یکی از جلوه های مهم و اساسی در مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشت سیاسی کشور و به عنوان قدرت ملی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد.

بر اساس این گزارش؛ وزیر کشور در سخنان خود تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران طی 36 سال پس از پیروزی انقلاب همواره در شرایط آزاد و در کمال آرامش و قانونمندی در حوزه انتخابات عمل کرده و در همه ادوار توانسته است متجلی اراده ملت باشد و همه ما باید این سنت را قدر بدانیم .

رحمانی فضلی در همایش تخصصی معاونین سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسرکشور با اشاره به سالها تحقیر و بی توجهی نسبت به ملت شریف ایران پیش از انقلاب اسلامی گفت: می بایست قدر این آزادی را در انتخابات دانست و همه ما می بایست با دقت، مسئولانه، قانونمند و از سر ایمان و اعتقاد از انتخابات صیانت کنیم.
وزیر کشور از فرایند انتخابات به عنوان یک حق الناس که امکان جبران آن در صورت خسران فراهم نخواهد شد نام برد و گفت: مسئولین وزارت کشور در دولت تدبیر و امید؛ به عنوان متولیان این حق الناس در مقام اجرا می بایست تلاش نمایند تا انتخاباتی سالم، آزاد و شکوهمند را پیش رو داشته باشیم .

وزیر کشور خطاب به معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور به عنوان متولیان برگزاری انتخابات تأکید کرد: زنگ انتخابات از امروز در وزارت کشور با ملاحظه دقیق همه ظرافتها در جهت صیانت و مراقبت دقیق در اجرای وظائف قانونی و طبیعتاً تحقق مُرّ قانون و مقررات مرتبط آغاز شده است و امیداوریم از این آزمون با موفقیت خارج شویم.

رحمانی فضلی افزود: مدیران فعال در این عرصه می بایست از هرگونه ایجاد نگرانی و شبه در اذهان عمومی و یا هرگونه اقدام منجر به بروز ابهام در حوزه فعالین سیاسی پرهیز نمایند.

وزیر کشور در ادامه از معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسرکشور خواست تا از انجام هرگونه حرکت، اقدام و تصمیم گیری در کارها که مورد تحلیل و جانبداری حزب و یا گروه خاصی باشد اجتناب نمایند .

دکتر رحمانی فضلی افزود: ما هیچ دینی به هیچ گونه گروه و یا گروه های سیاسی نداریم و در حوزه امانت داری در حق الناس و اجرای قانون مدیون هیچ کس نیستیم و هر کس خود را مدیون کسی بداند که تأثیری در انتخابات داشته باشد در قیامت می بایست پاسخگوی مردم باشد .

وی تأکید کرد : ما آبروی دولت تدبیر و امید را خرج هیچ شخص و یا گروهی نمی کنیم و این دولت با شکوه هرچه بیشتر در جهت برگزاری انتخابات موفق تلاش می نماید و هر کس که از این انتخاب بیرون بیاید مورد حمایت وزارت کشور قرار خواهد گرفت .

وزیر کشور خطاب به معاون سیاسی استانداری ها گفت : برخی بر اساس باورهای نادرست ذهنی به طور سهوی و یا عمدی به دنبال ارائه تحلیل‌هایی از رفتار مجریان هستند بنابراین شما باید با توکل بر خدا و تاکید بر قانون در مسیر متقنی گام بردارید و نسبت به جلسات بازدیدها، تعاملات و احیاناً علایق خود مراقبت نمایید.

وزیر کشوردرخصوص مدیران وزارت کشور که قصد ورود در عرصه انتخابات را دارند اذعان داشت: طی بخشنامه‌ای این موضوع را ابلاغ کرده ام و من از اول اسفند به بعد استعفایی را قبول نمی‌کنم.

وی افزود: کلید انتخابات در وزارت کشور با هدف صیانت از حق‌الناس و مراقبت از اجرای دقیق قانون و رفتارهای خودمان زده شد و امیدواریم که شما به عنوان متولیان ثبات و آرامش بتوانید از این آزمون سرنوشت ساز به سلامت بیرون آیید .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه