زمان بارگزاری این صفحه: 4:03 PM UTC

مترجم پيشکسوت لنگرودی درگذشت

میرحسن رئیس زاده لنگرودی، مترجم پیشکسوت درگذشت. استاد رئیس زاده در سال 1324 شمسی در شهرستان لنگرود استان گیلان، متولد شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

میرحسن رئیس زاده لنگرودی، مترجم پیشکسوت درگذشت. استاد رئیس زاده در سال 1324 شمسی در شهرستان لنگرود استان گیلان، متولد شد.

 

وی در رشته علوم سیاسی در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد و دکترای خود را در رشته علوم سیاسی و حقوق بین الملل از دانشگاه تهران گرفت. او به دو زبان انگلیسی و فرانسه مسلط بود و در طول هفت دهه از عمر پربرکتش، آثار ترجمه و ویراستاری زیادی خود از برجا گذاشت که از جمله می توان به مفاهیم کلیدی ارتباطات، فرهنگ اصطلاحات سیاسی-استراتژیک، نگارش خبر برای تلویزیون، نویسندگی برای مطبوعات و رسانه های الکترونیک، خاطرات اولین حاکم آمریکایی در عراق پس از صدام و ترجمه های اشتراکی گزارش گروه تحقیق در عراق، زندگی من، سروری یا بقا؛ تلاش آمریکا برای سلطه بر جهان اشاره کرد.

 

استاد رئیس زاده از سال 1352 تا اوائل دهه هشتاد شمسی با دو عنوان شغلی مترجم و سردبیر در اداره اخبار خارجی واحد مرکزی خبر سازمان صدا و سیما مشغول بکار شد. استاد رئیس زاده سرانجام در پی سکته مغزی شب گذشته به دیار باقی شتافت. مراسم تشییع جنازه وی ساعت 9 صبح چهارشنبه19 فروردین از مقابل منزل آن مرحوم انجام خواهد شد./واحد مرکزی خبر

مطالب بیشتر؛

  • برپايي نمايشگاه غداهاي محلي گيلان در دبیرستان یکان هدف رشت رشت - جمعی از دانش آموزان دبیرستانی رشت امروز به مناسبت هفته سلامت در دبیرستان یکان این شهر نمایشگاه غذاهای محلی برگزار کردند.
  • وضعیت این روزهای بازار بورس صدای گیلان؛جو روانی و هیجان سرمایه‌گذاران حقیقی به دلیل تردید از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای در روزهای اخیر منجر به خروج معامله‌گران حقیقی از بازار شده است. بر این اساس شاخص کل بورس در آخرین هفته آبان‌ماه بازدهی منفی نصیب سرمایه‌گذاران کرد و با روندی کاهشی به کانال ۷۵ هزار واحد […]
  • هواشناسی؛ افزایش نسبی دمای هوای گیلان هواشناسی گیلان - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان در دو روز پیش رو صاف است و دمای هوا به طور نسبی افزایش می یابد.
  • تورم بیش از 20 درصد کاهش یافت تورم بیش از 20 درصد کاهش یافت/تلاش دولت برای افزایش قدرت خرید مردم سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه ما به یک رشد اقتصادی نزدیک نیم درصد مثبت طی سه ماهه اول ۹۳ رسیده‌ایم که بعد از محاسبات کامل جزئیات را اعلام خواهیم کرد و باید در این راستا با سیاست‌های سنجیده عمل کنیم. به گزارش تسنیم، […]
  • حضور وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي در صومعه سرا/ تصاویر جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولین شهرستان و استان تشکیل شد.

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه