زمان بارگزاری این صفحه: 2:47 AM UTC

متولیان اجرای انتخابات نباید جناحی برخورد کنند

رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت؛ کسانی که متولی اجرای انتخابات سالم هستند نباید در راستای تقویت جناح و حزب خود حرکت کرده و یا از بیت المال سوء استفاده نمایند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس کل دادگستری استان گیلان در دومین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی با تاکید بر سلامت انتخابات گفت: کسانی که متولی اجرای انتخابات سالم هستند نباید در راستای تقویت جناح و حزب خود حرکت کرده و یا از بیت المال سوء استفاده نمایند.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان گیلان، ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی با حضور رییس کل دادگستری استان در سالن شهید بهشتی دادگستری کل برگزار شد.

 

احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اهمیت تشکیل این ستاد، هدف از آن را انسجام دستگاه های اجرایی و نظارتی در فراهم آوردن فضایی آرام و قانونی در مسیر انتخابات عنوان کرد.

 

رئیس شورای قضایی استان انتخابات را یکی از مهم ترین حقوق مردم در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: حضور مردم در تعیین سرنوشت مملکت خود، یک آزمایش مهم و از رموز اقتدارگرایی نظام است.

 

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی انتخابات فراوانی در کشور برگزار شده و ایران از آزاد ترین کشورهای جهان است که مردم با آگاهی و بصیرت کامل در آن شرکت می کنند.

 

این مقام ارشدقضایی با اشاره به حاکم بودن مردم سالاری در کشور تصریح نمود: پایداری و تداوم و استحکام جمهوری اسلامی ایران بر انتخابات است.

 

احمد سیاوش پور انتخابات را دارای ۳ رکن؛ ۱- مردم  ۲- نهادها و دستگاه های اجرایی و نظارتی و  ۳-کاندیدا عنوان کرد و اظهار داشت: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات در پی فراهم نمودن مقدمات برگزاری فضایی آرام برای انتخابات است که به دستور رئیس قوه قضائیه تشکیل شده است.

 

رئیس کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر سلامت انتخابات گفت: کسانی که متولی اجرای انتخابات سالم هستند نباید در راستای تقویت جناح و حزب خود حرکت کرده و یا از بیت المال سوء استفاده نمایند.

 

رئیس شورای قضایی استان نظارت بر انتخابات را بسیار مهم و اساسی ذکر کرد و تصریح نمود: دستگاه قضایی و دستگاه های نظارتی مانند سپاه، نیروی انتظامی، سازمان بازرسی، اداره اطلاعات و … نظارت قانونی و سازمان یافته و تعریف شده ای را برعهده دارند و همراه با وزارت کشور و شورای نگهبان و همه نهاد های متولی تلاش می نمایند تا انتخاباتی سالم و پرشور در کشور برگزار گردد.

 

وی در ادامه افزود : در کنار این ستاد باید کمیته های فرعی تشکیل شود و اعضای آن متناسب با شرح وظایف خود عمل کنند و در شهرستانها نیز ستاد متناظر تشکیل شده ؛ قضات ویژه استانی وشهرستانی برای این منظور تعیین شوند تا به پیگیری تخلفات به طور اختصاصی اقدام نمایند.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه