زمان بارگزاری این صفحه: 3:31 AM UTC

‘محدثه آذرمند’ پژوهشگر برتر دانش آموزی گیلان شد

صدای گیلان – ‘محدثه آذرمند’ محقق نوجوان اهل انزلی در جشنواره انتخاب پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی گیلان به عنوان پژوهشگر برتر دانش آموزی انتخاب شد.

محدثه آذر مند

به گزارش صدای گیلان ، محدثه آذرمند متولد 1374 بندرانزلی و دانش اموز رشته علوم تجربی است. وی همراه با ‘سارا فرخنده ‘ مقام پنجم پانزدهمین جشنواره خوارزمی برای ساخت پلیمر قابل تجزیه را کسب کردند.

وی تاکنون موفق به کسب عناوینی چون نوجوان برتر در اولین جشنواره خلاقیت و نو آوری سال 89 ، رتبه اول استانی در رشته انشای نمازسال 90 ، رتبه اول کشوری در ششمین جشنواره مسابقات فرهنگی و هنری پرسش مهر، رتبه اول استانی در رشته انشای نماز، رتبه دوم کشوری در رشته شعر سال 90، رتبه اول شعر در جشنواره استانی سال89 شده است .

آذرمند در گفتگو یی با ایرنا اظهار کرد: از کودکی به شعر و بازیگری علاقمند بودم و از هفت سالگی در این دو زمینه فعالیت داشتم اما کار تحقیقات علمی را از سه سال پیش آغاز کردم .

وی که دیپلم خود را در رشته علوم تجربی کسب کرده و اکنون مشغول آماده کردن خود برای آزمون سراسری دانشگاه است، می گوید؛ بیشتر به پزشکی و پیراپزشکی علاقه دارد .

آذرمند معتقد است اگر دانش اموزان را به شکل صحیح با پژوهش آشنا کنند آنها نیز در زمینه هایی که دارای علاقه و استعداد هستند فعالیت خواهند کرد .

به گفته این پژوهشگر نوجوان ، زمینه اشنایی و جذب دانش آموز به تحقیق نخست باید در مدارس ایجاد شود و بعد با تشویق و فراهم کردن امکانات موجب شکوفایی آن شوند.

آذرمند با اشاره به علاقه شمار زیادی از دانش اموزان انزلی به تحقیق تصریح کرد : پژوهشسرای دانش آموزی مکان مناسبی برای فعالیت های تحقیقاتی است ولی نیاز به توجه و حمایت های مادی و معنوی مسوولان ذیربط دارد.

این محقق برگزیده نوجوان از مسوولان خواست امکانات آموزشی و پژوهشی بیشتر شود تا نوجوانان و جوانان بتوانند به فعالیت های تحقیقاتی بپردازند

مطالب بیشتر؛

  • نماینده انزلی احیای رودخانه‌های شهر رشت را خواستار شد خسته بند با بیان این‌که «آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود بسیار بالاست» گفت: این آلودگی‌ها در نهایت به تالاب انزلی ورود پیدا می‌کند و وضعیت ویژه تالاب انزلی در اکوسیستم می‌تواند به مشکلات زیست‌محیطی و آلودگی منجر […]
  • مقر داعش در قلب اروپا/ عکس نیروهای امنیتی بعد از آنکه پلیس متوجه شد ساکنان یک روستای کوهستانی حوالی این ناحیه از پرچم داعش استفاده می‌کنند به محل یورش برده و از مقر داعشی‌ها در روستای اوشوه مطلع […]
  • 85 درصد گوشي هاي همراه در كشور، قاچاق است صدای گیلان - مديركل مبارزه با قاچاق كالا و ارز سازمان تعزيرات حكومتي كشور در جمع خبرنگاران سمناني گفت: بيش از 85 درصد گوشي هاي تلفن همراه موجود در كشور قاچاق است.
  • معارفه عطایی، شهردارجديد رودبار/ تصاویر با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، نماینده مردم رودبار در مجلس و برخی از مسولین شهرستان رودبار ، ناصر عطايي بعنوان شهردارجديد این شهر معرفي شد.
  • آستارا و تالش تا ابد گیلانی است با دلیل و برهان جالب این است که با وجود ارائه پاسخ های منطقی درطول دو دهه گذشته در خصوص عدم امکان هرگونه جداسازی یا تفکیک و الحاق مناطقی از استان گیلان به سایر استانها ، متاسفانه همچنان ادعاهای واهی و بی اساس تکرار می […]

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه