زمان بارگزاری این صفحه: 6:18 AM UTC

مخالفت شورای نگهبان با طرح استمرار صلاحیت نمایندگان مجلس نهم

سخنگوی شورای نگهبان گفت که این مرجع طرح دو فوریتی الحاق یک جزء به ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس مبنی بر استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی برای ثبت‌نام در انتخابات دور بعد را مغایر قانون اساسی تشخیص داده است.

شورای نگهبان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سخنگوی شورای نگهبان گفت که این مرجع طرح دو فوریتی الحاق یک جزء به ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس مبنی بر استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی برای ثبت‌نام در انتخابات دور بعد را مغایر قانون اساسی تشخیص داده است.

 

نجات‌الله ابراهیمیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مصوبه مجلس در مورد استمرار صلاحیت نمایندگان در جلسه امروز شورای نگهبان مطرح و بخشی از آن مغایر قانون اساسی شناخته شد. وی گفت: بخشی از این مصوبه که نمایندگان فعلی مجلس را تابع یک سازوکار ویژه می‌کرد مغایر قانون اساسی شناخته شد.

 

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت که طرح استانی شدن انتخابات هنوز به شورای نگهبان واصل نشده است. سخنگوی شورای نگهبان گفت: در جلسه امروز شورای نگهبان لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که در مجلس رفع ایراد و اعاده شده بود، مورد تایید قرار گرفت.

 

وی افزود: طرح حمایت از مدیریت، احداث، تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت و ایراداتی نسبت به آن اعلام شد. ابراهیمیان گفت: طرح نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز مغایر قانون اساسی شناخته شد.

 

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، نیز در جلسه امروز(روز گذشته) مورد بررسی قرار گرفت و با اکثریت آراء تایید شد.

مطالب بیشتر؛

  • دلیل اصلی مراجعه به مرکز مشاوره تامین اجتماعی گیلان چیست؟ صدای گیلان - مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان گفت: ۸۷ درصد مراجعه کنندگان به مرکز مشاوره تامین اجتماعی گیلان طی سه ماه پاییز مربوط به پاسخگویی در حوزه بیمه‌ای است.
  • کشف 7تن تریاک به ارزش 14 میلیارد تومان در یک شب صدای گیلان - فرمانده انتظامي استان فارس از انهدام بزرگترين باند موادمخدر كشور در سال جاري و كشف 7 تن ترياك در عمليات شب گذشته مأموران خبر داد.
  • اقساط احتمالی وام ۲۵ میلیونی خودرو آنطور که سیف عنوان کرده این تسهیلات تا ۸۰ درصد و حداکثر تا ۲۵ میلیون تومان قیمت خودرو را تامین کرده و با دوره هفت ساله پرداخت می شود.
  • صهیونیست‌ها منتظر صاعقه‌های ویرانگر باشند سرلشکر محمد علی جعفری در پیامی به مناسبت شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد علی‌الله دادی تاکید کرد: سپاه همان طور که در صحنه‌ی جنگ های گذشته لبنان و فلسطین نشان داده است، تا آخر پای فروپاشی رژیم صهیونیستی خواهد […]
  • منافع ملي در سايه وحدت ملي جريان‌ها و افرادي كه در اين روزها مدام بر طبل اختلاف‌افكني‌ها و كينه‌ورزي‌ها مي‌كوبند را بايد ضرركننده‌ترين افراد و گروه‌ها دانست، چرا كه اگر بنا بود كه سودي از داغ كردن اين تنور روانه خزانه و جيب‌هاي‌شان شود تا به امروز بايد نماد و نمودي از آن را در اين سال‌هاي اخير مشاهده […]


عناوین ویژه