زمان بارگزاری این صفحه: 2:49 PM UTC

مدرن‌ترين هواپيمای مسافربری جهان + تصاوير

صدای گیلان – جدیدترین هواپیمای ایرباس که شبیه یک رایانه پرنده است بالاخره وارد خط پروازی شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

جدیدترین هواپیمای ایرباس که شبیه یک رایانه پرنده است بالاخره وارد خط پروازی شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، ايرباس توانست هواپيمای مدرن A350 را كه به يك كامپيوتر پرنده شباهت دارد وارد خط پروازی كند.

هواپيمای ايرباس 350 يك هواپيمای پهن پيكر و جديدترين محصول شركت ايرباس است كه برای پروازهای دوربرد و ميان‌برد استفاده می‌شود و تاكنون هشت فروند از آن توليد شده و از سال 2015 رسما وارد خط پروازی شده است و مدل اوليه آن با قيمت نزديك به 300 ميليون دلار فروخته خواهد شد.

“ايرباس 350” در سه مدل با پسوند‌های 800-350، 900-350 و 1000-350 توليد می‌شود كه ظرفيت آن‌ها به ترتيب 270 ، 315 و 387 سرنيشن خواهد بود و برد اين هواپيما به طور ميانگين 14000 كيلومتر است. موتورهای جديد اين هواپيما كه با مصرف سوخت بسيار پايين كار می‌كنند و سرعت آن را به عدد 903 كيلومتر بر ساعت می‌رساند.

ویژگی مهم این هواپیما این است که عرشه پروازی آن به صورت کاملا هوشمند طراحی شده و پیشرفته‌ترین سیستم‌های ناوبری در آن بکار رفته‌اند و همچنین برای هر سیستم، سه پشتیبان در نظر گرفته شده تا هواپیما در شرایط اضطراری دچار مشکل نشود. در كابين مسافران نيز سامانه‌های پيشرفته رايانه‌ای برای رفاه مسافران در نظر گرفته شده چون ايرباس 350 در مسيرهای با مسافت بالا بكار گرفته می‌شود و برای جلوگيری از خستگی مسافران يك نمايشگر با قابليت پخش فيلم ، موسيقی و اجرای بازی‌های ويدئويی در رو به روی هر مسافر نصب شده است.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه