زمان بارگزاری این صفحه: 5:44 AM UTC

مدیران حزب مردم سالاری گیلان به همراه دبیرکل با مراجع عظام دیدار کردند/ تصاویر

مدیران حزب مردم سالاری گیلان به همراه دبير کل به ديدار علما و مراجع تقليد رفتند و با آيات بيات زنجاني موسوي اردبيلي، يوسف صانعي، شهرستاني و موسوي تبريزي ديدار کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، مدیران حزب مردم سالاری گیلان به همراه دبير کل و اعضاي مرکزی و روسای استانها حزب مردم‌سالاري روز پنجشنبه به ديدار علما و مراجع تقليد رفتند و با آيات بيات زنجاني موسوي اردبيلي، يوسف صانعي، شهرستاني و موسوي تبريزي ديدار کردند.

گفتنی است  در این دیدارها کمال لشکری مسئول حزب مردم سالاری شاخه گیلان و بیژن شعبانی از اساتید برجسته دانشکده های فنی استان گیلان و رییس اسبق دانشکده فنی رستم آباد از گیلان حضور داشتند.

کمال لشکری این دیدار را بسیار مثبت و مفید به فایده خواند و بیان داشت: از نصایای بزرگان دین و مراجع عظام در پیشبرد اهداف حزب بهره برداری مثبت صورت گرفت.

وی افزود، حزب مردم سالاری یکی از احزاب فعال و موفق در کشور است که بصورت ماهانه جلسات استانی خود را نیز به صورت نظم برگزار نموده و در حال شکل دهی دامنه این حزب در تمامی شهرستانها است.

حزب مردم سالاری

لشکری بیان داشت: حزب مردم سالاری در اکثر شهرستانهای گیلان حضور فعال داشته و درصدد است تا فعالیت شهرستانها را بصورت چشمگیری افزایش دهد.

دیدار با آیت الله بیات زنجانی؛

دکتر مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري در اين ديدار گفت: اين چهارمين ديدار اعضاي حزب با مراجع و علماي قم است ما هر ۲ سال يک بار خدمت شما مي‌رسيم و در حوادث سخت ۸۸ که کنگره حزب برگزار شد، پيام آيت‌الله بيات راهگشا بود. البته همواره کنگره‌هاي حزب به موقع برگزار شده که به اين امر افتخار مي‌کنيم.

پس از آن آيت‌الله بيات‌زنجاني با اعلام اينکه کتاب ۱۴ سال سياست صادقانه حزب مردم‌سالاري را که برايم فرستاده بوديد، چندين بار خواندم گفت: مجموعه عملکرد شما بسيار خوب بوده است. آقاي کواکبيان فردي علمي‌است و قبل از اينکه دبيرکل حزب باشد، عضو هيات علمي يک مرکز علمي در آموزش علمي کشور مانند دانشگاه علامه طباطبايي است.

حزب مردم سالاری

 

ديدار با آيت الله موسوي اردبيلي 

پس از پايان اين ديدار، اعضاي حزب مردم‌سالاري به ديدار آيت‌الله موسوي‌اردبيلي رفتند. در ابتداي اين ديدار نيز دکتر مصطفي کواکبيان با اشاره به نزديک بودن سيزدهمين کنگره حزب مردم‌سالاري‌، از آيت‌الله موسوي‌اردبيلي درخواست کرد تا رهنمودي را براي اين کنگره داشته باشند.

وي خطاب به آيت‌الله موسوي‌اردبيلي گفت: بنده کار تشکيلاتي و حزبي را از زمان حضور در حزب جمهوري اسلامي از امثال شهيد بهشتي، مقام معظم رهبري و شهيد باهنر، هاشمي رفسنجاني و شما ياد گرفتم و روال صداقت را در سياست و اقتصاد و فرهنگ و جامعه در قالب کتابي تهيه کرديم که آن تقديم شما شده است.

آيت‌الله موسوي‌اردبيلي نيز با تاکيد بر اينکه حزب داري کار سختي است گفت: من تمايل داشتم در خدمت شما صحبت کنم اما به دليل مشکلات جسمي نفس کم مي‌آورم و نمي‌توانم صحبت کنم.

حزب مردم سالاری

ديدار با آيت الله صانعي

پس از آن اعضاي شوراي مرکزي و دبيران استانهاي حزب مردم‌سالاري به ديدار آيت‌الله يوسف صانعي رفتند. دکتر کواکبيان ضمن ارائه گزارشي از مجموع فعاليت‌هاي حزب در سال گذشته گفت: شما در همه عرصه‌ها به خصوص فقه پوياي اسلامي مباحث جالب توجهي را مطرح مي‌کنيد و در بين علما مباحث را به روز و شرايط موجود مطرح مي‌کنيد. از اين بابت روزنامه «مردم‌سالاري» خود را متعهد مي‌داند که نظرات شما را منعکس کند.

کواکبيان با ابراز تاسف از اينکه امروز پس از گذشت ۳۶ سال از انقلاب اسلامي، عده‌اي نمي‌خواهند حزب در ايران فعاليت کند گفت: متاسفانه عده‌اي ضرورت حزب را درک نمي‌کنند و نمي‌خواهند احزاب فعاليت کنند و کارويژه‌هاي خودش را داشته باشد.

پس از آن آيت‌الله صانعي با اشاره به اينکه عده‌اي خوب حرف مي‌زنند و عده‌اي حرف خوب مي‌زنند گفت: معلوم نيست که من بتوانم خوب حرف بزنم اما مي‌توانم حرف‌هاي خوبي بزنم.

اين مرجع تقليد با تاکيد بر اينکه تحزب يک امر واجب و از نظر اسلام است گفت: تحزب بايد در قالب تعامل باشد و اينکه حزبي بخواهد خود را بر ديگري حاکم کند درست نيست زيرا به حاکميت فرد به ديگران منجر مي‌شود.

حزب مردم سالاری

ديدار با آيت‌الله شهرستاني

پس از آن اعضاي حزب مردم‌سالاري به ديدار آيت‌الله شهرستاني رفتند. اعضاي حزب ابتدا از موزه‌اي که در جوار دفتر قرار داشت، بازديد کردند و در ابتداي اين ديدار دکتر مصطفي کواکبيان در تشريح دلايل ديدار اعضاي حزب با آيت الله شهرستاني گفت: آقاي شهرستاني بيش از ۳۰ موسسه را در قم اداره مي‌کند. حتي برخي خبرگزاري و يک تلويزيون خارج از کشور تحت نظارت ايشان است.

در ادامه اين ديدار ایت الله شهرستاني گفت؛ بايد بدانيم که اختلاف سليقه رحمت است و سبب پيشرفت مي‌شود اما برداشت ما از اختلاف بدترين برداشت يعني حذف طرف مقابل است. شهرستاني با تاکيد بر اينکه متاسفانه فرهنگ مشورت در بين ما غلط جا افتاده است گفت: از فلان آقا مي‌پرسيم که چرا ديگر مشورت نمي‌کنيد، پاسخ مي‌دهد که دفعه قبل به او مشورت دادم اما عمل نکرد و چون به مشورت من عمل نکرده است، ديگر بايد طرد شود. اين چه روشي است؟ در حالي که امام مي‌فرمايند مشورت تبعات خوبي دارد حتي اگر به مشورت ما عمل نکنند. وي با تاکيد بر اينکه مشورت به معناي آن است که راه‌هاي مختلفي ارايه شده است گفت: در مشورت راهي اضافه مي‌شود که تاثير خودش را مي‌گذارد بنابراين نبايد ارزش مشورت را از بين ببريم. شهرستاني مشورت را با کار حزبي مقايسه کرد و گفت: در کار حزبي مشورت مي‌شود، نظرات را ساماندهي مي‌کنيم تا به کار تشکيلاتي برسيم، اما انسان هميشه بايد افکارش را به مرحله عمل برساند.وي تاکيد کرد: کار شخصي خوب است و خيلي از کارها قائم به شخص است. اما اگر کار گروهي صورت بگيرد، تاثيراتش بسيار بيشتر و تاثيرگذار‌تر است.

حزب مردم سالاری

مطالب بیشتر؛

  • پیام سید محمد خاتمی به کنگره حزب مردم‌سالاری صدای گیلان - پیام رئیس جمهور دولت اصلاحات به سیزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری قرائت شد.
  • پیام هاشمی به کنگره حزب مردمسالاری صدای گیلان - آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به کنگره حزب مردمسالاری، تاکید کرد: احزاب موجود با همه محدودیت‌هایی که دارند، نمی‌گذارند تک‌صدایی، مردم و جامعه را ناامید و مأیوس […]
  • دختران دانش‌ آموز قربانی هوسرانی «گرگ شب»/ عکس صدای گیلان - پسر شرور معروف به «گرگ شب» که پس از ربودن دختران دانش‌آموز آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، دستگیر شد.
  • کیهان؛ ارواح خبیثه ! صدای گیلان - شباهت‌های موجود در منطق رژیم صهیونیستی و تروریست‌های تکفیری (طالبان، داعش، القاعده و النصره و...) گاهی آنقدر زیاد و عملکردهای این دو آنقدر شبیه به هم می‌شود که تشخیص آنها از یکدیگر حقیقتا سخت می‌شود. […]
  • اهم اظهارات روز گذشته رییس جمهور پاسخ رییس جمهور به کیهان:اما تخیلی و اینکه یک آقایی در یک عکس بوده اینجوری نمیپذیریم کسی بخواهد بر مبنای توهمات به دولت بگوید این فرد از حقوق اجتماعی محروم است .

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه