زمان بارگزاری این صفحه: 8:58 AM UTC

مدیرعامل سازمان آتش نشانی رشت:طرح ایمنی شهرک تاریخی ماسوله و امامزاده ابراهیم شفت تدوین شد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با بیان اینکه طرح ایمنی شهرک تاریخی ماسوله و امامزاده ابراهیم شفت توسط این سازمان تدوین شد، گفت: حریق‌های ۱۰ ساله شهر رشت بر روی نقشه این شهر نقطه زنی شد.

به گزارش صدای گیلان؛ علی مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه میانگین رسیدن خودروهای آتش‌نشانی این شهر در داخل شهر چهار دقیقه و 45 صدم ثانیه است، اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال 8 هزار و 164 نفر از شهروندان تحت آموزش سازمان آتش نشانی قرار گرفتند.
وی با اشاره به آموزش یک‌هزار و 555 نفر از دانش آموزان، افزود: با انعقاد تفاهمنامه‌ای با سازمان بهزیستی 46 مهد کودک رشت تحت آموزش رایگان این سازمان قرار گرفتند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با اشاره به آموزش یک‌هزار و 620 نفر از نیروهای نظامی و انتظامی، گفت: یک‌هزار و 410 نفر در ادارات شهر رشت تحت آموزش سازمان آتش نشانی قرار گرفتند.
1300 شهروند رشتی داوطلبانه آموزش آتش‌نشانی دیدند
مقصودی با اشاره به آموزش رایگان به شهروندان، تصریح کرد: یک‌هزار و 300 نفر از شهروندان رشتی به طور داوطلبانه در یک دوره 32 ساعته آموزش دیده و گواهینامه دریافت کردند.
وی با اعلام آمادگی سازمان آتش نشانی رشت برای آموزش و صدور گواهینامه برای شهروندان، گفت: رشت نخستین شهر در کشور بود که دوره‌های آموزشی تخصصی برای آتش نشانان برگزار کرد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با اشاره به برگزاری 11 دوره آموزشی تخصصی با همکاری دفتر پژوهش استانداری، افزود: تفاهمنامه‌ای با اصناف امضا که براساس آن مقرر شد که ما بازدیدهای منطقه‌ای از اصناف و بازار برگزار کنیم.
مقصودی با اشاره به بازدید از 169 مسجد خاطرنشان کرد: شهرک تاریخی ماسوله و امامزاده ابراهیم شفت مورد بازدید همکاران سازمان آتش نشانی رشت قرار گرفت و طرح ایمنی آن ارائه شد.
حریق‌های 10 ساله شهر رشت بر روی نقشه این شهر نقطه زنی شد
وی با بیان اینکه حریق‌های 10 ساله شهر رشت بر روی نقشه این شهر نقطه زنی شد، گفت: در حوزه حریق مسکونی، حریق خیزترین نقاط رشت سلیمانداراب، محدوده پارک سمیه و دانشگاه آزاد پل تالشان است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با تاکید بر اینکه در حوزه حریق آپارتمانی خیابان گلسار بیشترین حریق را دارد، افزود: پس از آن شهرک شهید بهشتی و بلوار شهید رجایی است.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه