زمان بارگزاری این صفحه: 7:07 PM UTC

مراسم بزرگداشت استاد راهجیری رشتی برگزار می شود

صدای گیلان – نايب رييس شوراي عالي و رييس كميسيون اداري و مالي انجمن خوشنويسان ايران با معرفی برگزیدگان همایش آیینی حماسه عطش، از برگزاری مراسم بزرگداشت استاد راهجیری رشتی در آینده خبر داد.

به گزارش صدای گیلان ؛ استاد محمود رحمان نژاد، نايب رييس شوراي عالي و رييس كميسيون اداري و مالي انجمن خوشنويسان ايران با معرفی هنرمندان منتخب خوشنویسی که در همایش آیینی «حماسه عطش» که از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان شرکت کردند، به خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: در پی برگزاری هماییش آیینی «حماسه عطش»که با حضور 60 خوشنویس تراز اول استان در شب اربعین امام حسین(علیه السلام) برگزار شد استاد ملکی پور، مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران، استاد حسنی، عضو شورای عالی خوشنویسان ایران و استادان صفری، شهبازی و ستارپور حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در این همایش اشعار دفاع مقدس استاد فقید گیلانی، زنده یاد دکتر غلامرضا رحمدل شرفشادهی، مشق هنرمندان خوشنویسی شد، افزود: هر ساله این کار از سوی هنرمندان خوشنویسی، در شب‌های قدر از افطار تا سحر تحت عنوان «مشق نور» انجام می‌شود.

استاد رحمان نژاد با بیان اینکه در این همایش برای نخستین بار اشعار آیینی به رشته تحریر هنرمندان خوشنویسی در آمد، گفت: در این همایش از هنرمندان منتخب خوشنویسی استان دعوت شد تا به همراه پنج تن از استادان تراز اول کشور در طرحی که بنیاد حفظ آثار گیلان پیشنهاد داده است شرکت کنند.

وی با این توضیح که پس از پایان کار با حفظ احترام استادان و مدرسان انجمن از دور رقابت حذف شدند، افزود: در نهایت غلامحسن سیری، شهریار زیکساری، سعید میرزاده، مسعود عیسی زاده، و سمیه رضازاده برگزیدگان مراسم همنویسی حماسه عطش شدند.

مراسم بزرگداشت استاد علی راه جیری رشتی برگزار می شود

استاد رحمان نژاد در ادامه با بیان اینکه استاد بزرگ و ارجمندی در سطح کشور داریم که بی شک از چهره‌های ماندگار هستند، اظهار کرد: قرار است بهمن ماه سال جاری طی مراسم بزرگداشتی با همکاری اداره ارشاد و انجمن خوشنویسان شعبه رشت از مقام استاد علی راه جیری رشتی، تقدیرکنیم.

گفتنی است، علی راهجیری رشتی همچنان در عین کهولت سن به کار خوشنویسی ادامه می دهد و دست توانایی در نوشتن آثار بدیع خوشنویسی دارد. او محضر هشت استاد بزرگ خوشنویسی را درک کرده و اطلاعات ذی قیمتی در حوزه تاریخ خوشنویسی دارد و مورد احترام جامعه خوشنویسی است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه