زمان بارگزاری این صفحه: 10:34 PM UTC

مرکز کنترل ترافیک هوشمند در رشت راه‌اندازی می شود

صدای گیلان – واثق کارگرنیا، عضو شورای اسلامی شهر رشت از راه‌اندازی مرکز کنترل هوشمند ترافیک به‌زودی در این شهر خبر داد

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمدحسین واثق کارگرنیا در گفت‌وگو با فارس با اشاره به خرید تجهیزات مرکز کنترل ترافیک این شهر اظهار کرد: بالغ بر 500 میلیون تومان برای خرید بخشی از تجهیزات مرکز کنترل ترافیک هوشمند رشت از طریق استانداری گیلان و محل تملک‌دارایی‌ها در اختیار شهرداری رشت قرار گرفته است.

وی افزود: با استفاده از اعتبار اختصاص یافته بخش عمده‌ای از تجهیزات مورد نیاز از جمله دوربین‌ها، مانیتورها و … خریداری شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: مقرر شده تا از محل تملک دارایی‌ها مبلغ 300 میلیون تومان دیگر برای خرید بقیه تجهیزات در اختیار شهرداری رشت قرار گیرد.

وی با اشاره به محل استقرار سامانه کنترل ترافیک رشت، تصریح کرد: محل استقرار این سامانه به طور موقت در ساختمان حمل و نقل ترافیک جانمایی شده و برای نصب فیبر نوری نیز اقدام‌هایی صورت گرفته است.

واثق‌کارگرنیا درباره زمان بهره‌برداری از مرکز کنترل ترافیک رشت خاطرنشان کرد: در صورت هماهنگی دستگاه‌های بهره‌بردار، به‌زودی شاهد آغاز به کار این مجموعه در شهر رشت می‌شویم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت به راه‌اندازی خط ویژه اتوبوسرانی در رشت اشاره کرد و یادآور شد: مطالعات مربوط به خط ویژه اتوبوسرانی در چند ماه گذشته به پایان رسیده و در اختیار سازمان حمل و نقل و ترافیک قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای این کار مصوبه شورای ترافیک استان نیز گرفته شده است، متذکر شد: هیچ مشکلی در اجرای آن وجود ندارد، تصریح کرد: فاز نخست این طرح از ابتدای بازار تا میدان مصلای رشت انجام می‌شود و فاز دوم آن نیز از میدان مصلا تا میدان گیل ادامه می‌یابد.

واثق‌کارگرنیا به زمان اتمام پروژه مذکور اشاره کرد و متذکر شد: مقرر شده بود قبل از پایان سال این پروژه برای بهره‌برداری در اختیار سازمان اتوبوسرانی قرار گیرد که در انجام مناقصه به شرایط فنی شرکت پیمانکار برنده مناقصه توجه نشد و به همین دلیل با اعتراض سازمان‌های نظارتی مناقصه از شرایط قانونی خارج شد.

وی با تصریح بر اینکه مناقصه مذکور باید دوباره برگزار شود، گفت: امیدواریم پس از این دقت عمل بیشتری در روند چنین پروژه‌هایی صورت گیرد تا چنین اشکالاتی منجر به تعویق افتادن پروژه و از دست رفتن زمان نشود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: برای این بخش 17 دستگاه اتوبوس در نظر گرفته ایم و در هر سه دقیقه حرکت یک اتوبوس برای انتقال مسافران در این مسیر انجام می‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه