زمان بارگزاری این صفحه: 8:40 AM UTC

مرگ گنج‌یاب جوان در جست‌وجوی‌گنج

۲ جوان که در جست و جوی گنج بودند، ۷‌ ماه پس از شروع حفاری در کوهستان‌های استان کردستان دچار حادثه‌ای مرگباری شدند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

۲ جوان که در جست و جوی گنج بودند، ۷‌ ماه پس از شروع حفاری در کوهستان‌های استان کردستان دچار حادثه‌ای مرگباری شدند.

 

به گزارش همشهری، مهرماه ۹۳دو جوان ۲۳و ۲۵ساله که مدت‌ها با هم دوست بودند یک نقشه گنج به‌دست آوردند و از همان موقع تصمیم گرفتند جست‌وجو برای پیدا کردن گنج را شروع کنند. آنها که برای یکشبه پولدار شدن عزمشان را جزم کرده بودند با همراه داشتن تجهیزات لازم به سمت منطقه مورد نظر در ۴۵کیلومتری محور مریوان به سقز حرکت کردند. هر دو جوان شروع کردند به حفر تونل زیرزمینی و کارشان این شده بود که هرازگاهی از خانه‌‌شان راهی کوهستان شوند و حفاری کنند.

 

۷‌ماه گذشت و آنها یک تونل عمودی به عمق حدود ۱۴متر حفر کرده اما هنوز به گنجی نرسیده بودند. طبق نقشه این‌بار باید به‌صورت افقی زمین را می‌کندند. آنها عصر شنبه وقتی هوا رو به تاریکی می‌رفت دست از کار کشیدند و به خانه هایشان بازگشتند و روز بعد یعنی یکشنبه (۱۳اردیبهشت) پس از طلوع آفتاب راهی منطقه شدند و به حفاری خود طبق نقشه ادامه دادند اما آن روز حادثه تلخی رخ داد. یکی از آن ۲ جوان داخل تونل زیرزمینی مشغول حفاری بود که ناگهان کوه ریزش کرد و او زیر آوار گرفتار شد.

 

دیگری اما چون بیرون از تونل بود آسیب سطحی دیده و فقط سنگ و خاک روی پاهایش ریخته بود. برای همین به سرعت با نیروهای امدادی تماس گرفت و درخواست کمک کرد تا دوستش را از خطر نجات دهد.

 

دقایقی بعد از این تماس تیمی از آتش‌نشانان مریوان و امدادگران هلال احمر این شهرستان راهی منطقه مورد نظر شدند و از ساعت۷:۱۰ صبح عملیات جست و جو و آوار برداری را برای نجات جوان ۲۳ساله‌ای که زیر خاک گرفتار شده بود شروع کردند. تلاش امدادگران ساعت۲۰:۲۵ پس از ۱۳ساعت نتیجه داد و آنها موفق شدند جوان ۲۳ساله را از زیر آوار بیرون بکشند اما او جانش را از دست داده بود. برای همین جسدش به پزشکی قانونی منتقل شد و دوست وی که در این حادثه مصدوم شده بود به‌صورت سرپایی درمان شد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه