زمان بارگزاری این صفحه: 11:42 PM UTC

مسابقه رباتیک گیلان در انزلی برگزار شد

صدای گیلان – 167 ربات ساز کودک و نوجوان گیلانی، رباتهای دست ساز فوتبالیست، آتش نشان ، جنگجو، حل ماز، تعقیب خط و خلاق خود را در مسابقه رباتیک در سالن ربیعی شهر انزلی شرکت دادند .

به گزارش صدای گیلان / در بخش ربات فوتبالیست محمدرضا سلطانی، امیر رضا عربانی، مجتبی خرمی به صورت تیمی مقام نخست را کسب کرده ، آریان محیط (آريان محيط ابراهيم سرايي) از سبز اندیشان دوم و محمد صدرا صفر زاده از سبزاندیشان سوم شدند.

در قسمت رباتهای خلاق راستین جباری، محمد رضا خورسند، علی م‍ژدهی به صورت تیمی عنوان نخست را از آن خود کردند ، محمد امین شریفی ، پرهام سبز، فواد پورجعفری به صورت تیمی مقام دوم و محمدرضا سلطانی ،امیررضا عربانی و مجتبی خرمی سوم شدند.

در بخش ربات آتش نشان علی مرادی، محمدرضا عبدی پور،سعید سکوتی مشترکا اول ، سید امیر ارسلان شریفی دوم و محمدامین شریفی ،پرهام سبز و فواد پورجعفری مقام سوم را بدست آوردند.

در قسمت ربات جنگجو، محمدرضا سلطانی ، امیررضا عربانی ، مجتبی خرمی اول ، ملیکا علی نیا دوم و کنعان ریاضی طلب ، شروین خادمی ،امیرمحد سوم شدند.

در بخش حل ماز سعید رضایی پور اول و محمد امین زندی سوم شدند.

نفرات اول تا سوم مسابقه درهر رشته معرفی و هدیه نقدی به ترتیب یک میلیون ریال ، 750 هزار ریال و 50 هزار ریال به نفرات برتر اهداء شد.

‘منیر رمضانی ‘ مدیر پژوهشسرای دانش آموزی بوعلی سینا بندرانزلی که مسئولیت برگزاری این مسابقه را به عهده داشت گفت : 167 دانش آموز از شهرهای انزلی ، رضوانشهر، تالش، لنگرود، لوشان، لشت نشاء ، آستانه، رشت در این مسابقه شرکت کردند.

وی یاداور شد : از سال 89 کلاسهای رباتیک 12 نفره را در پژوهشسرای بوعلی سینای بندرانزلی برگزار کردیم و شرکت کنندگان در این دوره ها موفق به کسب مقامهای کشوری و استانی نیز شدند.

وی خاطرنشان کرد: ‘ امیرمهدی پیامی ‘ اول دبیرستان از دانش آموزانی است که در مسابقات اصفهان همراه تیم رضوانشهر اول شد.

مدیر پژوهشسرای دانش اموزی بوعلی سینا بندرانزلی از تلاشهای ارزشمند مهرشاد فتحی مربی رباتیک این مرکز در آموزش این رشته و همچنین سازماندهی این مسابقه قدردانی کرد.

دریابکی رییس اداره اموزش و پرورش انزلی و معاونتهای این اداره از برگزاری مسابقه دیدن کردند که موجب دلگرمی مجریان و شرکت کنندگان شد.

خبرنگار ایرنا در حاشیه برگزاری مسابقه با این آینده سازان کشور گفتگوهای کوتاهی انجام داد.

‘ عرفان واخیده’ که با ربات آتش نشان در مسابقه شرکت داشت متولد 1382 ، دانش آموز کلاس ششم و نفر اول مسابقه الکترونیک مقدماتی پژوهشسرای دانش اموزی بوعلی سینا انزلی است و آرزو دارد خلبان شود .

امیر مهدی پیامی’ متولد 1379 دانش آموز اول دبیرستان از انزلی، ربات فوتبالیست ساخته و سه سال است زیر نظر ‘مهرشاد فتحی ‘ مربی رباتیک به یادگیری این رشته مشغول است . او تاکنون با رباتهایش مقام چهارم کشور و دوم استان را کسب کرده و دوست دارد در دانشگاه الکترونیک بخواند.

‘ مهدیس نوایی ‘ متولد1384 با ربات فوتبالیست و حل ماز از رضوانشهر در این مسابقه شرکت کرده .او اکنون در کلاس چهارم دبستان مشغول به تحصیل است و نقاشی هم می کند .

‘زهرا داداشی’ و ‘ مریم پورفتحعلی ‘کلاس ششم مدرسه شهید حقانی رودبار یک سال است زیر نظر مربی شان عبدالله مسافر مشغول یادگیری رباتیک هستند و برای اولین بار با ربات فوتبالیست دراین مسابقات شرکت کردند.

‘ سید امیر کورش افشاریان راد‘ از رشت 9 ساله کلاس سوم با ربات فوتبالیست در مسابقه شرکت کرده و در پاسخ به سئوال خبرنگارایرنا که می خواهد در اینده چه کاره شود می گوید هنوز تصمیم نگرفته است.

پارسا بالادست ‘ 10 ساله نیز که سه سال است در زمینه رباتیک کار می کند ربات فوتبالیست ساخته و می خواهد جراح چشم شود و در جراحی از رباتهای ساخت خودش استفاده کند.

پویان سلیمی ‘ متولد 1380 کلاس هفتم از دو سال پیش مشغول یادگیری رباتیک است .

نیکا احمدی ‘ متولد1384 با ربات فوتبالیست از شهر رشت امده و از دو سال پیش مشغول یادگیری رباتیک است .

این دانش اموزان خلاق برای شکوفا شدن استعدادهایشان نیاز به کمکهای مادی ، آموزشی ، تجهیزاتی و معنوی دارند.

مسئولان بخش آموزش و پرورش و پژوهش و حتی بخش خصوصی می توانند با حمایت از این دانش آموزان نخبه آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “مسابقه رباتیک گیلان در انزلی برگزار شد”

 1. آريان محيط ابراهيم سرايي نوشته است:

  با عرض سلام و خسته نباشيد.
  در بخش ربات فوتبالیست، نفر دوم:” آريان محيط ابراهيم سرايي ” صحيح مي باشد.
  خواهشمند است در صورت امكان، اصلاح فرماييد.
  با سپاس
  آريان محيط ابراهيم سرايي
عناوین ویژه