زمان بارگزاری این صفحه: 5:36 PM UTC

مشکلات مربوط به پروژه های عمرانی ماسال مورد رسیدگی قرار گرفت.

صدای گیلان – در جلسه ای با حضور معاون عمرانی استاندار و برخی مسولین استانی و شهرستانی ،مسایل و مشکلات مر بوط به پروژه های عمرانی شهرستان ماسال مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش صدای گیلان ؛ معاون عمراني استانداري گيلان در جلسه كارگروه بررسي مسائل و مشكلات عمراني شهرستان ماسال كه صبح امروز در فرماندار ي این شهرستان برگزار شد ،بر لزوم اتمام فاز اول پروژه تعريض كليد بر به ماسال تا دهه فجر امسال تاكيد كرد.

شعبانپور در اين جلسه ضمن پي گيري مشكلات پروژه هاي عمراني شهرستان ماسال از سوي مديران كل دستگاه هاي اجرايي استان گيلان بر لزوم اتمام فاز اول پروژه تعريض كليدبر به ماسال تا دهه فجر امسال تاكيد كرد و افزود با توجه به احتمال بروز تصادفات و ايجاد خسارات مالي و جاني براي شهروندان و مسافران بايد اجراي اين پروژه با سرعت بيشتري پي گيري شود.

وي همچنين از مديران عامل شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي خواست در اسرع وقت جهت آبرساني به روستاهاي فاقد آب نزديك به شهر ،مطالعه و اقدام لازم را به عمل آورند.

پي گيري مشكلات گاز، برق، فاضلاب شهري، صدور اسناد روستايي، تامين آب كشاورزي، مديريت پسماند و راه روستايي از جمله ديگر مباحثي بود كه از سوي معاون استاندار در اين جلسه مطرح و دستورات لازم جهت رفع اين مشكلات صادر شد.

فرماندار ماسال: مشكلات شهرك صنعتي ماسال رفع شود.

محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان ماسال نيز در اين جلسه با اشاره به اهميت پروژه تعريض مسير كليدبر به ماسال تصريح كرد دارا بودن مواهب طبيعي و فرصت هاي اقتصادي بدون وجود راه مناسب نمي تواند منجر به توسعه شهرستان شود.

قاسم نژاد ضمن تشكر از تلاش هاي اداره كل راه و شهرسازي جهت آسفالت 10 كيلومتر از محور ماسال به گيلوان افزود آسفالت مابقي اين مسير نيز با توجه به نياز به اصلاح مسير در منطقه خاكه مندان در دست مطالعه و اقدام است.

وي با بيان اينكه متاسفانه تصادفات منجر به فوت در شهرستان ماسال نسبت به سال گذشته افزايش 100 در صدي داشته است بر لزوم اصلاح نقاط حادثه خيز تاكيد كرد و اصلاح مسير و احداث ميدان در مسير ورودي شهر ماسال در همين راستا با تملك زمين هاي مورد نياز در حال اجرا مي باشد.

فرماندار ماسال پروژه هاي كمپينگ و درياچه  مصنوعي ماسال و پل ورودي شاندرمن را از جمله پروژه هاي عمران شهري عنوان كرد كه جهت تكميل و بهره برداري از آنها نياز به اعتبار دارند و تصريح كرد در پروژه بام سبز ماسال كه از مطالبات مردم در اين شهرستان است نيز به دليل كم بودن زمان واگذاري، سرمايه گذار خواهان افزايش زمان اجاره پروژه است.

قاسم نژاد همچنين به مشكلات شهرك صنعتي ماسال اشاره كرد و افزود تنها 3 واحد توليدي در اين شهرك در حال حاضر مشغول فعاليت مي باشند و ديگر واحد هاي توليدي به دلايل مختلف غير فعال مي باشند كه با توجه به نرخ بالاي بيكاري در شهرستان به هيچ وجه قابل قبول نمي باشد.

فرماندار ماسال ، فقدان امكانات گاز، آب شرب بهداشتي، آب كشاورزي كافي، و ضعف شبكه برق و نياز به اجراي طرح هادي را از ديگر مسائل مشكلات پيش روي برخي از روستاهاي شهرستان ماسال عنوان كرد و خواهان رفع اين مشكلات شد.

شايان ذكر است معاون عمراني استاندار به همراه فرماندار شهرستان ماسال و ديگر مسئولين مربوطه با بازديد از پروژه هاي عمراني این شهرستان  از نزديك روند پيشرفت اين پروژه ها را بررسي كردند.

مديران كل دفتر فني استانداري گيلان، بنياد مسكن انقلاب اسلامي، آب و فاضلاب روستايي، آب و فاضلاب شهري، آب منطقه اي و شركت گاز استان و معاونان ادارات كل راه و شهرسازي، منابع طبيعي و شهرك هاي صنعتي استان گيلان از جمله مديراني بودند كه در سفر به شهرستان ماسال،  شعبانپور را همراهي می كردند.

article (3) article (4)

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه