زمان بارگزاری این صفحه: 7:43 PM UTC

مصرف روغن ماهی فایده ای برای انسان ندارد

دانشمندان معتقدند روغن ماهی فایده قابل ذکری برای قلب و مغز ندارد، اما رژیم غذایی متعادل همراه با ماهی روغنی مفید است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دانشمندان معتقدند روغن ماهی فایده قابل ذکری برای قلب و مغز ندارد، اما رژیم غذایی متعادل همراه با ماهی روغنی مفید است.

 

به گزارش پایگاه خبری العالم به نقل از سایت روسیا الیوم این یافته ها باعث خوشحالی ملیونها کودک در سراسر جهان خواهد شد که روزانه به اجبار قرص و دیگر فراورده های روغن ماهی مصرف می کنند. کما اینکه شوک بزرگی به بخش داروسازی که حدود ۱٫۲ میلیارد دلار از محل فروش این نوع روغن به جیب می زنند، وارد می آورد.

 

مردم سالها است که برای تأمین اسیدهای چرب امگا ۳ مورد نیاز خود، روغن ماهی مصرف می کنند.

 

اسیدهای چرب امگا ۳، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و رگهای خونی و سکته مغزی را کاهش داده و باعث تقویت رگها شده و در نهایت احتمال ابتلا به آلزایمر و دیگر بیماریهای ناشی از سالخوردگی را کاهش می دهند.

 

نتایج آزمایشهای مرکز مطالعات ملی چشم در امریکا نشان می دهد، مصرف روغن ماهی فایده ای برای انسان ندارد.

 

این یافته ها حاصل پنج سال آزمایش روی ۴۰۰ هزار نفر است. یک سوم از کسانی که در این آزمایشها شرکت کرده اند، روغن ماهی و یک سوم دیگر سبزیجات مختلف و یک سوم باقی مانده، روغن بی اثر مصرف کرده اند.

 

نتیجه همانطور که دکتر امیلی چو گفته است حیرت آور بوده است. این آزمایشها نشان دادند که روغن ماهی هیچ تأثیری در کارکردهای رایج و شناخته شده مغز نداشت؛ در حالی که رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ فایده های بسیاری برای چشم، مغز و قلب داشتند.

 

همچنین مشخص شد که مصرف ماهی روغنی سرشار از امگا ۳ بیش از مصرف روغن ماهی برای بدن مفید است.

 

مطالب بیشتر؛

  • معرفی کتاب «اتحادیه ابلهان» وقتی نابغه حقیقی در دنیا پیدا می‌شود، می‌توانید او را از این نشانه بشناسید: تمام ابلهان علیه‌اش متحد می‌شوند.
  • دعوت از اصحاب فرهنگ و هنر استان برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن صدای گیلان - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با صدور بیانیه ای از عموم مردم و بویژه اصحاب فرهنگ و هنر استان برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت بعمل آورد.
  • سمند مدل ۹۲ جمع آوری می شود به گزارش افکارنیوز، فراخوان انجام شده توسط ایران خودرو با هدف تضمین کیفیت و رفع شبهات آتی و در جهت رضایت مندی و اهمیت به مشتریان صورت گرفته است. این شرکت از دارندگان و مالکان خودروهای سمند «ال.ایکس» مدل ۱۳۹۲ خواسته به آدرس اینترنتی www.ikco.com مراجعه کرده و در صورتی که شماره شاسی […]
  • کشف کوزه سفالی ۲۸۰۰ ساله/ عکس مأموران ایستگاه راه آهن پل سفید موفق به کشف کوزه سفالی مربوط به ۲۸۰۰ سال پیش و عصر آهن از مسافر جوان قطار محلی ریل باس کشف کردند.
  • تولد نوزاد لنگرودی در منزل با کمک اورژانس گیلان تکنسین های فوریتهای پزشکی وارد عمل شدند و پس از انجام اقدامات فوریتهای پزشکی نوزاد پسر با سلامت کامل به دنیا آمد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه