زمان بارگزاری این صفحه: 12:50 PM UTC

مصرف روغن ماهی فایده ای برای انسان ندارد

دانشمندان معتقدند روغن ماهی فایده قابل ذکری برای قلب و مغز ندارد، اما رژیم غذایی متعادل همراه با ماهی روغنی مفید است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دانشمندان معتقدند روغن ماهی فایده قابل ذکری برای قلب و مغز ندارد، اما رژیم غذایی متعادل همراه با ماهی روغنی مفید است.

 

به گزارش پایگاه خبری العالم به نقل از سایت روسیا الیوم این یافته ها باعث خوشحالی ملیونها کودک در سراسر جهان خواهد شد که روزانه به اجبار قرص و دیگر فراورده های روغن ماهی مصرف می کنند. کما اینکه شوک بزرگی به بخش داروسازی که حدود ۱٫۲ میلیارد دلار از محل فروش این نوع روغن به جیب می زنند، وارد می آورد.

 

مردم سالها است که برای تأمین اسیدهای چرب امگا ۳ مورد نیاز خود، روغن ماهی مصرف می کنند.

 

اسیدهای چرب امگا ۳، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و رگهای خونی و سکته مغزی را کاهش داده و باعث تقویت رگها شده و در نهایت احتمال ابتلا به آلزایمر و دیگر بیماریهای ناشی از سالخوردگی را کاهش می دهند.

 

نتایج آزمایشهای مرکز مطالعات ملی چشم در امریکا نشان می دهد، مصرف روغن ماهی فایده ای برای انسان ندارد.

 

این یافته ها حاصل پنج سال آزمایش روی ۴۰۰ هزار نفر است. یک سوم از کسانی که در این آزمایشها شرکت کرده اند، روغن ماهی و یک سوم دیگر سبزیجات مختلف و یک سوم باقی مانده، روغن بی اثر مصرف کرده اند.

 

نتیجه همانطور که دکتر امیلی چو گفته است حیرت آور بوده است. این آزمایشها نشان دادند که روغن ماهی هیچ تأثیری در کارکردهای رایج و شناخته شده مغز نداشت؛ در حالی که رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ فایده های بسیاری برای چشم، مغز و قلب داشتند.

 

همچنین مشخص شد که مصرف ماهی روغنی سرشار از امگا ۳ بیش از مصرف روغن ماهی برای بدن مفید است.

 

مطالب بیشتر؛

  • از یارانه تیرماه چه خبر؟ گرچه سازمان هدفمندی یارانه‌ها تاکنون اطلاع‌رسانی در رابطه با زمان واریز یارانه تیرماه نداشته ولی واضح است که قرار نیست یارانه این ماه هم به روال زمانبندی گذشته یعنی ساعت ۲۴ امروز بیست دوم ماه جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز […]
  • دو کتیبه سنگی تاریخی در یک قبر فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه در استان زنجان از کشف دو کتیبه سنگی تاریخی در این شهرستان خبر داد .
  • افزایش ضریب امنیت کارت عابر بانک با رعایت چند نکته کلیدی رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گیلان؛ ضریب امنیت حساب بانکی و کارت عابر بانک خود را با رعایت چند نکته کلیدی افزایش دهیم.
  • دختری بعد از 50سال پدر خود را در رشت پیدا کرد. طیبه عبادی بانوی گیلانی است که پس از گذشت نیم قرن،پدر خود فتح الله عبادی را در شهر رشت پیدا کرد. به گزارش صدای گیلان به نقل از  باشگاه خبرنگاران ،رئیس کمیته امداد شهرستان رشت گفت:پدر و مادر این بانو در سن یک سالگی از یکدیگر جداشدند ودختر به همراه مادرش در ارومیه زندگی می‎کرد که پس از […]
  • روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ۹۴ هیات‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه حداکثر ۱۰ روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام داوطلبان باید نتایج حاصل از بررسی‌های خود را به هیات‌های نظارت اعلام کنند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه