زمان بارگزاری این صفحه: 9:29 AM UTC

مطالعات اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی 31 شهر گیلان به اتمام رسید

میزان بارندگی سالانه در گیلان افزون بر هزار و 200 میلی متر است. طی هر بارندگی شدید در استان به ویژه شهر رشت، شهروندان با تعطیلی مدارس، ادارهها و غیره مواجه می شوند.

معاون عمرانی استاندار گیلان از اتمام مطالعات اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی 31 شهر استان خبر داد.

صدای گیلان به نقل از مهر، حجت شعبانپور عصر شنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی استان افزود: میزان بارندگی سالانه در گیلان افزون بر هزار و 200 میلی متر است.

وی همچنین اظهارداشت: طی هر بارندگی شدید در استان به ویژه شهر رشت، شهروندان با تعطیلی مدارس، ادارهها و غیره مواجه می شوند.

معاون عمرانی استاندار گیلان گفت: خوشبختانه 10 نقطه بحرانی شهر رشت که در اثر بارندگی شدید دچار آبگرفتگی می شد با همکاری شورا و شهرداری رشت شناسایی و نسبت به رفع مشکل اقدامات لازم انجام شده است.

وی افزود: بر اساس مطالعات انجام گرفته طرح جمع آوری آب های سطحی شهر در سه فاز از قبیل لوله گذاری سطح شهر، ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود و احداث سدهای تاخیری اجرا می شود.

شعبانپور تصریح کرد: برای احداث سدهای تاخیری نیاز به اعتبارات کلان است و شرکت آب منطقه ای گیلان باید در این زمینه چاره اندیشی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه 10 نقطه بحرانی دیگر شهر رشت در فاز دوم لوله گذاری می شود، گفت: با لوله گذاری در نقاط بحرانی و لایروبی رودخانه های زرجوب و گوهر رود 70 تا 80 درصد مشکل آبگرفتکی شهر رشت رفع خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار گیلان در خصوص رفع مشکل آبگرفتگی 52 شهر گیلان نیز افزود: مطالعات اجرای طرح های جمع آوری آب های سطحی 31 شهر استان به اتمام رسیده است.

وی اذعان داشت: هم اکنون عملیات لوله گذاری 12 شهر آغاز و افزون بر 48 کیلومتر نیز لوله گذاری انجام شده است.

شعبانپور یادآورشد: طرح جمع آوری آب های سطحی در تمامی شهرهای استان که در اثر بارش شدید باران دچار آبگرفتگی می شوند، عملیاتی خواهد شد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه