زمان بارگزاری این صفحه: 9:11 PM UTC

معاون رییس جمهور؛ حرکت توسعه در گیلان شتابان است/ دیدار با نماینده ولی فقیه (تصاویر)

معاون پارلمانی رییس جمهور حرکت توسعه در گیلان را شتابان دانست و گفت: بسیاری از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به این استان، اجرایی شده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون پارلمانی رییس جمهور حرکت توسعه در گیلان را شتابان دانست و گفت: بسیاری از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به این استان، اجرایی شده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری روزگذشته(جمعه) در مراسم افتتاح همزمان ۱۴۱ کلاس درس استان در رشت گفت: از فاصله سفر استانی هیات دولت به گیلان که مدت کمی از آن می گذرد، شاهد تحول اساسی در این استان هستیم.

 

وی اظهار داشت: شاخصه های رشد توسعه ای در گیلان رو به بهبود است به طوری که در برخی بخش ها از سایر استان های کشور، پیشی گرفته است.

 

معاون پارلمانی رییس جمهوری ارتقاء شاخص های توسعه ای در گیلان را حق مردم این استان دانست و خاطرنشان کرد: این توسعه شتابان، نشان از وجود همدلی و همزبانی بین مردم و مسوولان در گیلان است.

 

حجت الاسلام انصاری در ادامه سخنانش خواستار طراحی سند جامع توسعه صنعت استان بر مبنای صنعت سبز، محیط زیست و حفظ منابع طبیعی شد وافزود:صنعت سبز متکی بر اصول دانش بنیان می باشد و پارک های علم و فناوری و تقویت صنعت های دانش بنیان مورد توجه دولت است.

 

وی اظهار کرد: با ازدیاد جمعیت در کشور و وضعیت خاص اقلیمی استان های گیلان، مازندران و تا حدودی گلستان؛ ثروتی همچون محیط زیست و جنگل را در اختیار دارند که در صورت تخریب، غیرقابل جبران است.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه این سرمایه های خدادادی به طور فزاینده منشأ رشد، ثروت و توسعه خواهند بود؛ خاطرنشان کرد: توسعه راه ، راه آهن و امکانات حمل و نقل به طور روزافزون گردشگران داخلی و خارجی را به سمت استان روانه می کند.

 

حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: حراست و صیانت از عرصه منابع طبیعی به مثابه صیانت از دارایی، ثروت و زمینه برخورداری مردم و ارتقاء سطح درآمدی آنهاست.

 

وی با بیان اینکه دولت در دو سال فعالیت خویش، نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات فرهنگیان به کار گرفته، افزود: طی این مدت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آماده و مراحل اجرایی آن آغاز شده است.

 

معاون پارلمانی رییس جمهوری اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان نیز علیرغم همه دشواری ها، آماده و تصویب شد که مهرماه امسال یا شاید قبل از آن عملیاتی می شود.

 

وی تصریح کرد: به دلیل تنگناهای مالی امسال و سال گذشته به خاطر کاهش قیمت نفت و سایر منابع درآمدی، تخصیص اعتبار برای دستگاه ها مشکل بود اما آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که بالای ۱۰۰ درصد تخصیص را دریافت کرد.

 

حجت الاسلام انصاری نگاه دولت به دستگاه آموزش و پرورش را نگاهی ویژه دانست و بیان کرد: نگاه دولت تدبیر و امید به آموزش و پرورش در جهت تسهیل قوانین و مقررات ، رفع نیازها و تخصیص و تامین منابع ، نگاهی ویژه است.

 

وی با بیان اینکه هرگونه تحول در کشور از رهگذر تحول در آموزش و پرورش است، اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه کشورها و مجامع ، نقش ویژه ای دارد و نقش این مجموعه بزرگ در کشور ما منحصر بفرد و بی بدیل است.

 

معاون پارلمانی رییس جمهور آموزش و پرورش را زیربنای همه تحولات و پیشرفت ها دانست و یادآور شد: بودجه آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در آن ، بهترین نوع سرمایه گذاری عمرانی است زیرا عمران و آبادانی فکر و اندیشه را در پی دارد.

 

گفتنی است ۱۴۱ کلاس درس عصر امروز(جمعه) با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور و استاندار گیلان به طور همزمان در استان گیلان به بهره برداری رسید.


 

دیدار معاون رئیس جمهور در امور مجلس و استاندار با نماینده ولی فقیه در گیلان

پیش از ظهر امروز(جمعه) معاون رئیس جمهور در امور مجلس و استاندار گیلان با آیت ا… قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری معاون رئیس جمهور در امور مجلس که به مناسبت هفته دولت به استان گیلان سفر کرده بود پیش از ظهر امروز (جمعه) به همراه دکتر نجفی استاندار گیلان با آیت ا… قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.(پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان)

 

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه