زمان بارگزاری این صفحه: 12:56 PM UTC

معرفی اسطوره های زیبایی اسب کاسپین/ تصاویر

در این جشنواره که ۸۳ راس اسب از استان های گیلان ،مازندران ،تهران والبرز حضور داشتند ، در قسمت نریان اسب بایرام از باشگاه تکتاز انزلی و در قسمت مادیان نیز اسب مهناز از تهران به عنوان اسطوره زیبایی انتخاب شدند .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

چهارمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین با انتخاب اسطوره های زیبایی نریان ومادیان در منطقه آزاد انزلی پایان یافت.

 

در پایان این جشنواره یک روزه که ۸۳ راس اسب از استان های گیلان ،مازندران ،تهران والبرز حضور داشتند ، در قسمت نریان اسب بایرام از باشگاه تکتاز انزلی و در قسمت مادیان نیز اسب مهناز از تهران به عنوان اسطوره زیبایی انتخاب شدند .

 

دررده سنی زیر یک سال اسب ارژنگ از رضوانشهر ،در قسمت یک تا دوسال اسب طوفان از تهران ، در قسمت ۲ تا ۳ سال نیز اسب مهناز از رضوانشهر ،درقسمت نریان ۴ تا ۶ سال اسب رستم از تهران ، در قسمت مادیان ۴تا ۶سال اسب نازگل از باشگاه تک تاز بندرانزلی ،در رده سنی مادیان ۷ تا ۱۰ سال اسب گل آذین از تهران ، در رده سنی نریان ۷تا۱۰ سال اسب یال از رضوانشهر ، دررده سنی مادیان بالای ۱۰ سال اسب هما ودر قسمت نریان همین رده سنی نیز اسب بایرام هردو از باشگاه تک تاز انزلی اول شدند.

 

اسب کاسپین از ۹۵ تا حدود ۱۲۸ سانتی متر قد ، پاهایی کوتاه ، کتفی شبیه آهوی وحشی ، گوش وسمی ظریف دارد.

 

زنده یاد لوئیز فیروز این اسب را از ایران به جهانیان شناساند و پس از آن با بررسی ها ی علمی روشن شد که پیشینه ی وجود این اسب در کرانه دریای خزر به حدود شش هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

 

براساس آمارها تاکنون هزار راس اسب کاسپین در دنیا و۲۵۰ راس در ایران شناخته شده است که ۹۰ درصد اسب های کاسپین ایران در گیلان هستند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه