زمان بارگزاری این صفحه: 8:42 PM UTC

معیشت نیمی از مردم شهرستان رشت از طریق کشاورزی تامین می شود

فرماندار شهرستان رشت گفت: هم اکنون 40 درصد از روستاهای این شهرستان بزرگ فاقد گاز بوده و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما برای سوخت رسانی تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ، سید عیسی مهدوی در گفتگو با  مهر ضمن تسلیت ایام سوگواری پیامبر گرامی اسلام(ص)، امام حسن و امام رضا(ع) افزود: علاوه بر این در بخش هایی مانند نانوایی باید نسبت به تامین سوخت دوم و سوم اقدام شود تا در مواقع بحران مردم با مشکل روبرو نشوند.

وی با بیان اینکه کشاورزان در اردیبهشت ماه به دلیل کمبود منابع آبی برای شخم مزارع از سوخت بهره گیری کردند که در صورت ادامه این روند ممکن است مشکلاتی ایجاد شود، اظهار داشت: بر اساس بازدیدهای میدانی صورت گرفته هم اکنون 150 فروشنده نفت سفید در سطح شهرستان نسبت به ارائه این نوع سوخت اقدام می کنند.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه هم اکنون سوخت رسانی به مناطقی که فاقد گاز هستند به نحو مطلوب انجام می شود، ادامه داد: برای تامین سوخت اداره ها و نهادهایی مانند مدارس تمهیداتی در نظر گرفته شده تا با مشکل روبرو نشوند.

وی افزود: در این راستا به هنگام بحران و افت فشار گاز نسبت به قطع گاز 215 واحد صنعتی پرمصرف شهرستان رشت اقدام می شود و این در حالیست که سوخت دوم و گازوئیل برای بهره گیری این صنایع در شرایط اضطراری فراهم شده است.

مهدوی با اشاره به اینکه طی 9 ماهه امسال 12 میلیون لیتر سوخت در عرصه ماشین آلات کشاورزی، مرغداری ها و برنجکوبی ها در بخش کشاورزی مصرف شده است، گفت: باوجود اینکه 74 درصد از مردم شهرستان رشت شهرنشین هستند اما معیشت نیمی از آنها به وسیله کشاورزی تامین می شود که این مسئله نشان از اهمیت بحث کشاورزی و صنایع وابسته به آن دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه