زمان بارگزاری این صفحه: 4:37 PM UTC

ممانعت پلیس از خودکشی دانشجوی جوان لنگرودی/ کشف ۳تن روده غيربهداشتی برای تولید سوسيس!

نتایج بررسی‌های پلیسی نشان داد که این دانشجوی 21 ساله لنگرودی ، به دلیل مشکلات روحی و روانی تحت نظر پزشک بوده که برای رهایی از این مساله اقدام به خودکشی کرده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پلیس شهرستان لنگرود با حضور به موقع خود، مانع خودکشی دانشجوی لنگرودی شد.

 

ماموران گشت خودرویی فرماندهی انتظامی بخش کومله شهرستان لنگرود استان گیلان حین انجام ماموریت، متوجه چراغ راهنمای خودروی پراید پارک شده در جاده تاریک شده و برای رفع ظن خود تصمیم می‌گیرند موضوع را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند.

 

بر پایه این گزارش، ماموران مشاهده می‌کنند راننده خودرو با ظاهری آشفته، جراحاتی بر روی دست و وجود تیغ‌هایی در اطرافش که حکایت از خود زنی داشت، قصد خودکشی دارد که بلافاصله با  صحبت‌ها و نصحیت‌های ماموران انتظامی آرام  می‌شود.

 

این گزارش می‌افزاید، نتایج بررسی‌های پلیسی نشان داد که این دانشجوی 21 ساله، به دلیل مشکلات روحی و روانی تحت نظر پزشک بوده که برای رهایی از این مساله اقدام به خودکشی کرده است.

 

گفتنی است، موضوع به نحو مقتضی به والدین این شخص اطلاع داده شد که با اخذ توصیه‌های لازم از سوی روان شناس پلیس مبنی بر مراجعه به یک روان درمانگر برای بهبودی کامل فرزندشان، مراتب قدر دانی خود رانسبت به عملکردپلیس اعلام کردند./تسنیم

 

 * ۳ تن روده غيربهداشتی برای تولید سوسيس!

۳.۵ تن روده گاو جاسازي شده در يك خاور باري كه قرار بود از كارخانه سوسيس و كالباس سردرآورد، توسط ماموران ايست بازرسي سه راه قلعه آستارا توقيف شد.
سرهنگ خيرخواه، معاون اجتماعي نيروي انتظامي گيلان درباره جزييات اين خبر گفت: ساعت ١١ صبح پنجشنبه ماموران ايست بازرسي سه راه قلعه آستارا به يك دستگاه خاور باري مشكوك شده و به بازرسي از آن پرداختند كه در جريان آن ۳.۵ تن روده گاو كه در كيسه‌هاي ٥٠ كيلويي و در كف اتاقچه خاور جاسازي شده بود، كشف شد.
به گفته سرهنگ خيرخواه، راننده ٢٧ ساله خاور كه بارنامه حمل بار به تهران را داشت، قصد داشت محموله روده را به يكي از كارخانه‌هاي توليد سوسيس و كالباس بفروشد اما با دستگيري از سوي ماموران در انجام نقشه خود ناكام ماند. معاون اجتماعي نيروي انتظامي گيلان با «غيربهداشتي» و «غيرمجاز» خواندن اين محموله، ارزش تقريبي آن را ٦٠ ميليون تومان برآورد كرد و گفت: طبق نظر سازمان دامپزشكي آستارا، اين فرآورده‌هاي دامي، در مصارف صنعتي و غيرقانوني و براي تهيه سوسيس و كالباس مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

 
اين در حالي است كه روايت رييس شبكه دامپزشكي آستارا از اين اتفاق، تفاوت فاحشي با گفته‌هاي مسوولان انتظامي گيلان دارد. پورضرب در واكنش به خبر كشف ۳.۵ تن روده گاو غيرمجاز، تنها مشكل محموله را «نداشتن مجوز حمل بار» از سوي راننده خاور دانست و به «اعتماد» گفت: راننده مجوز بار نداشت و از سمت اروميه به آستارا آمده بود. او حرف‌هاي دوپهلويي مي‌زد. يك بار مي‌گفت مي‌خواهد محموله را به تهران ببرد. يك بار هم مي‌گفت كه مي‌خواسته محموله را به يكي از كارخانه‌هاي فرآوري گوشت آستارا بفروشد در حالي كه آستارا اصلا چنين كارخانه‌اي ندارد.

 
به گفته پورضرب، محموله‌هايي از اين دست بارها در ايست‌هاي بازرسي آستارا توقيف مي‌شوند چرا كه افرادي هستند كه قصد دارند محموله‌هاي روده گاو و گوسفند را به شكل غيرقانوني از مرزها عبور داده و به كشورهايي چون آذربايجان برسانند. او به «اعتماد» گفت كه در هيچ كدام از كارخانه‌هاي گيلان از روده گاو براي تهيه سوسيس و كالباس استفاده نمي‌شود و محموله‌هاي اينچنيني براي خروج از كشور و فروش به كارخانه‌هاي توليد فرآورده‌هاي گوشتي آذربايجان است.

 
همزمان سرهنگ رحيم مهدي‌زاده، فرمانده انتظامي شهرستان آستارا نيز در واكنش به اين خبر، با بيان اينكه راننده قصد داشت فرآورده‌هاي خام دامي غيربهداشتي را تحويل سودجويان در رشت دهد از تلاش پليس براي دستگيري ساير متهمان اين پرونده خبر داد و گفت: براي راننده خاور پرونده تشكيل شده و تحقيقات از او براي مشخص شدن جزييات موضوع ادامه دارد.

منبع: اعتماد

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه