زمان بارگزاری این صفحه: 10:40 AM UTC

منافع ملي در سايه وحدت ملي

منافع ملي در سايه وحدت ملي

جريان‌ها و افرادي كه در اين روزها مدام بر طبل اختلاف‌افكني‌ها و كينه‌ورزي‌ها مي‌كوبند را بايد ضرركننده‌ترين افراد و گروه‌ها دانست، چرا كه اگر بنا بود كه سودي از داغ كردن اين تنور روانه خزانه و جيب‌هاي‌شان شود تا به امروز بايد نماد و نمودي از آن را در اين سال‌هاي اخير مشاهده مي‌كرديم.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان – صادق زیبا کلام ؛ جريان‌ها و افرادي كه در اين روزها مدام بر طبل اختلاف‌افكني‌ها و كينه‌ورزي‌ها مي‌كوبند را بايد ضرركننده‌ترين افراد و گروه‌ها دانست، چرا كه اگر بنا بود كه سودي از داغ كردن اين تنور روانه خزانه و جيب‌هاي‌شان شود تا به امروز بايد نماد و نمودي از آن را در اين سال‌هاي اخير مشاهده مي‌كرديم.

از سوي ديگر بديهي است كه منافع ملي در سايه وحدت ملي محقق مي‌شود در حالي‌كه بازگشت به فضاي گذشته و دامن زدن به كليد واژه‌هايي كه بر آتش كينه‌ها و عداوت‌ها مي‌افزايد محصولي جز ايجاد تشكيك ميان خواص سياسي و توده‌هاي اجتماعي نخواهد داشت.

كساني كه اين‌گونه مي‌انديشند و اينگونه سخن مي‌گويند و رفتار مي‌كنند به جاي آنكه درصدد تلطيف قلوب و رفع شبهات و گلايه‌ها باشند تنها حق حيات سياسي را از عده‌يي از فرزندان انقلاب مي‌گيرند كه تنها دستاوردش تحديد نيروهاي انقلاب و سرخوردگي توده‌هاي اجتماعي است.

بي‌ترديد ميان منافع ملي و منافع باندي و جناحي تفاوت‌هاي مشخص و مبرهني وجود دارد اما گلايه و ناراحتي‌هاي ما از اين است كه عده‌يي در اين ميان اپورتونيست‌وار با زنده‌نگه‌داشتن اتفاقات ناصواب، زخم‌هاي كهنه را باز نگه مي‌دارند تا منافع سياسي خود را تامين كنند و بر اين اساس اينان هرگز نگاهي ملي به وقايع سياسي كشور ندارند.

اين افراد و گروه‌ها به مثابه كاسباني هستند كه اگر دست از اين رفتار خود بردارند بي شك خلع سلاح شده و نقاب فرصت‌طلبي از چهره‌شان بر مي‌افتد و آنگاه افكار عمومي بهتر متوجه مي‌شوند كه چه كساني منافع باندي را به نام منافع ملي دنبال كرده‌اند.

طرح مباحثي كه اين روزها از سوي نيروهاي تندرو دنبال مي‌شود نشان از آن دارد كه حيات و ممات سياسي اين جريان وابسته به بدبين كردن انقلابيون به يكديگر و فاصله‌اندازي ميان مردم است. به واقع اگر سران اين گروه‌ها سلاح تندروي و اختلاف‌افكني خود را بر زمين بگذارند دگر چه حرفي و چه متاعي براي گفتن و ارايه كردن در اختيار خواهند داشت؟ از سوي ديگر خلع سلاح نكردن راديكال‌هاي سياسي مي‌تواند كثيري از سياست‌پيشگان و شهروندان را از حقوق اجتماعي،  سياسي و مدني خود محروم كند.

بر اين اساس ضرورت دارد تا همان‌گونه كه رييس‌جمهوري از پيگيري پروژه آشتي ملي از سوي دولت بارها سخن گفته‌اند اين پروژه از سوي ايشان و ديگر دلسوزان والسابقون انقلاب همچون آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و ناطق نوري و ديگران دنبال شود.

دشمن سازي براي نظام و تلاش براي اخراج نيروهاي نظام يقينا كاركرد و ماموريت ويژه گروه‌هايي است كه دل خوشي از انقلاب و انقلابيون اصيل ندارند و مي‌خواهند با پوشش دايه مهربان‌تر از مادر، از تحقق و تثبيت وحدت ملي كه ركن ركين منافع ملي است جلوگيري كنند.

براي عملياتي شدن وحدت ملي در ابتدا بايد پروژه آشتي ملي اجرا شود كه نفع نظام و توده‌هاي اجتماعي و گروه‌هاي شناسنامه‌دار كشور در اين است و لاغير.روزنامه اعتماد

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “منافع ملي در سايه وحدت ملي”

 1. مرتضي خاکپور نوشته است:

  از اَمه یه ، کی ،به اَمه یه .

  موسلمانان ، بائید می حاله زاره ، بی دی نید .

  می حاله خراب و می روزگاره ، بی دی نید .

  می یاره ، می دشمنانه ورجا ، بی دی نید .

  او دوستی یا ، بی دی نید ، اَ دوشمنی یا ، بی دی نید .

  می جانبازیه ۵ % بی دی نید .

  می فقر و بی حقوقی یه ، بی دی نید .

  اَ مظلوم زاکان رزمنده جانبازه ، بی دی نید .

  همه بی حوق ، همه بی پول .

  شب و روز نان ناریدی . کنی دی ، زار و زی بیل .

  گیدی جنگ تمانا بو ، جانباز ویشتایه ، بی دی نید .

  آخودا .

  آخودااااااااااااااااااااااااااااا .

  تو بداد اَ ما برس .

  إیشالله .

  http://mkhakpour9.persianblog.ir/
عناوین ویژه