زمان بارگزاری این صفحه: 4:52 PM UTC

منع قانونی اجاره واحدهای صنعتی برداشته می شود/ وضعیت معافیت مالیاتی واحدها/ احیای ۲۷ واحد تولیدی راکد

طهمورث لاهوتی در خصوص وضعیت قانون اجاره واحدهای صنعتی بیان داشت؛ در گذشته اجاره واحدهای صنعتی ممنوع بوده اما اکنون تصمیم داریم تا اجاره را قانونمند کنیم البته در حال حاضر هنوز دستورالعمل آن تدوین نشده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : برای احیای صنعت استان باید همه کمک کنند به خصوص دستگاه های مرتبط در این حوزه .

 

طهمورث لاهوتی اشکوری در خصوص وضعیت قانون اجاره واحدهای صنعتی بیان داشت : در گذشته اجاره واحدهای صنعتی ممنوع بوده اما اکنون تصمیم داریم تا اجاره را قانونمند کنیم البته در حال حاضر هنوز دستورالعمل آن تدوین نشده است.

 

وی در ادامه بیان داشت : گاهی برای یک واحد تولیدی همه چیز مهیا است اما تولیدی صورت نپذیرفته راهکاری که برای حل مشکل این دسته از تولیدکنندگان ارائه کرده‌ایم آن است که وقتی سرمایه‌گذار جدیدی به ما مراجعه می‌کند آن‌ها را به سوی این واحدهای تولیدی آماده، هدایت کنیم.

 

رییس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص تعیین وضعیت واحد های راکد بیان داشت : در سال ۹۳توانسته‌ایم حدود ۲۷ واحد تولیدی راکد را با همین پیگیری‌ها در سطح استان احیا کنیم، این پیگیری‌ها در سال ۹۴ هم ادامه خواهد داشت قرار شده که برخی از موانع قانونی نظیر منع قانونی در بحث اجاره را برداریم که در گذشته وجود داشته تا از این پس این واحد‌ها برای اینکه فعالیت خود را از سر بگیرند حتی اگر شده اجاره داده شوند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص پرداخت مالیات‌های سنگین که برای برخی واحد‌ها وضع شده و قادر به پرداخت آن نیستند بیان داشت : خراب کردن کاری ندارد ولی آبادانی کار سختی است ، برای احیای صنعت استان باید همه کمک کنند به خصوص دستگاه های مرتبط در این حوزه که اداره کل امور مالیاتی استان یکی از این دستگاهها می باشد ، که می تواند سهم به سزایی را در احیای چرخه صنعت استان به عهده داشته باشد .

 

لاهوتی در همین راستا بیان داشت : واحدهای مستقر در شهرک‌‌ها که تا شعاع ۳۰ کیلومتری از شهرستان‌ها فاصله دارند و یا در مناطق کمتر توسعه‌یافته هستند تا ۱۰ سال به میزان صددرصد، در مناطق توسعه یافته به مدت چهار سال به میزان ۸۰ درصد معافیت مالیاتی دارند.

 

وی در ادامه افزود : این‌ها شرایطی است که در حال حاضر وجود دارد. البته مقرر شده که به جز استان تهران برای سایر استان‌ها واحدهایی که در داخل شهرک‌ها مستقر می‌شوند کلا از معافیت مالیاتی ۱۰ ساله برخوردار شوند .

 

لاهوتی اشکوری در پایان افزود : وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری این موضوع است که اگر بتواند این شرایط را ایجاد کند و مصوبه آن را بگیرد گام بسیار موثری در رفع موانع تولید خواهیم برداشت.

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه