زمان بارگزاری این صفحه: 3:28 AM UTC

مهدوی؛ به شهر رشت جهانی نگاه شود

صدای گیلان – فرماندار رشت گفت: شهر رشت می‌خواهد در کنار شهرهایی همچون اصفهان و شیراز در شبکه‌ی شهرهای خلاق جهان دیده شود و حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فرماندار رشت گفت: شهر رشت می‌خواهد در کنار شهرهایی همچون اصفهان و شیراز در شبکه‌ی شهرهای خلاق جهان دیده شود و حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد.

عیسی مهدوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوشحالم که پرونده ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی به یونسکو ارائه شد زیرا شهر رشت و بخش‌های اطراف آن دارای قابلیت‌های فراوانی در تهیه انواع غذاهای محلی، شیرینی‌ها و نان‌ها هستند. آنقدر این تنوع بیشمار است که بسیاری از مردم شهر رشت نیز با برخی غذاهای محلی این شهر ناآشنا هستند.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی میراث فرهنگی، آموزش و پرورش و دستگاه‌های مرتبط با برگزاری جشنواره‌های غذا در مناسبتهای مختلف تلاش کرده‌اند تا در دهه‌ای که همه چیز ماشینی شده و بسیاری به فست فودها روی آورده‌اند، ذائقه مردم را با غذاهای محلی که از سلامت لازم برخوردارند آشتی دهند.

مهدوی افزود: شهر رشت به دلیل سابقه فرهنگی بالا دارای میراث فرهنگی ناملموس بیشماری است و ما باید همگی دست به دست هم دهیم و برای حفظ این میراث فرهنگی ارزشمند تلاش کنیم تا وامدار فرهنگ غرب نباشیم. ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت برنامه‌هایی خوبی را برای شهر رشت در نظر گرفته و ما مدیران این شهر باید برای توسعه پایدار شهرمان همگام شویم.

فرماندار رشت تاکید کرد: شهرستان رشت دارای رستوران‌ها و غذاخوری‌های بین راهی فراوانی است. در آینده نزدیک با برگزاری دوره‌های آموزشی باید شیوه ارائه خدمات به گردشگران را به آنها بازآموزی کنیم زیرا وقتی قرار است در عرصه جهانی مطرح شویم باید از ظرفیتهای موجود به نحو احسن بهره بگیریم.

وی تصریح کرد: برای آنکه یک گردشگر، خود را بخشی از مقصد گردشگری بداند، مردم آن مرز و بوم باید نسبت به داشته‌ها و منابع موطن خود شناخت داشته باشد و به آنها ببالد و علاقمند باشد. به کسب و کار محلی شان رونق بخشد و گردشگران را در تجربه فعالیتهای بومی خود شرکت دهد، بنابراین مردم محلی باید با مفهوم شهر خلاق خوراک شناسی آشنا شوند.

مهدوی یادآور شد: قطعا با ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در شبکه شهرهای خلاق جهان دریچه‌ای تازه در توسعه گردشگری بر روی این شهر گشوده می‌شود که می‌تواند بسترهای اشتغالزایی و درآمدزایی خوبی را در این شهر ایجاد کند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه