زمان بارگزاری این صفحه: 12:11 PM UTC

مهلت ثبت نام جوانان گیلان در مسابقه های ملی مهارت تا 15اردیبهشت

گیلان – سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: جوانان علاقمند گیلان برای شرکت در شانزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت تا پانزدهم اردیبهشت فرصت دارند.

مهلت ثبت نام جوانان گیلان در مسابقه های ملی مهارت تا 15اردیبهشت

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رحیم عطائی پور روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان افزود: مسابقه های ملی مهارت هر ساله از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود.

 

وی اظهار کرد: شناسایی استعدادهای حرفه ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت ها، شناساندن اهمیت آموزش های مهارت و نقش آن در توسعه اقتصادی به عموم مردم و جلب نظر مسوولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع و صفوف برای مشارکت در مسابقه های ملی مهارت از جمله اهداف برگزاری این مسابقه ها است.

 

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان خاطرنشان کرد: شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه های اقتصادی، ترویج و ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی، ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم بین جوانان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

وی یادآور شد: ثبت نام در مسابقه های ملی مهارت در 31 رشته شامل اکواترونیک (تیمی دو نفره) ، آشپزی، آجرچینی، اتصالات چوبی، الکترونیک، تاسیسات الکتریکی، تبرید و تهویه، تراش CNC، جواهرسازی، جوشکاری، خیاطی (فناوری مد) ، رباتیک (تیمی دو نفره)، ساخت و تولید تیمی (سه نفره) ، صافکاری خودرو و طراحی فضای سبز انجام می گیرد.

 

وی بیان کرد: طراحی مهندسی مکانیک، طراحی وب ، فرز CNC، فناوری اتومبیل، فناوری اطلاعات – مدیریت سیستم های تحت شبکه، فناوری طراحی گرافیک، قنادی (شیرینی پزی) ، کار با صفحات فلزی، کابینت سازی (چوبی) ، کاشی کاری دیوار و کف،کنترل صنعتی ، گل آرایی ، لوله کشی و گرمایشی، مکاترونیک ( تیمی دو نفره) و نقاشی خودرو از دیگر رشته ها برای ثبت نام است.

 

عطائی پور تصریح کرد: تاریخ دقیق سن رقابت کنندگان مجاز به ثبت نام برای رشته های ساخت و تولید تیمی و مکاترونیک یازدهم دیماه سال70 به بعد و برای سایر شرکت کنندگان یازدهم دیماه سال 73است.

 

وی خاطر نشان کرد: جوانان دارای مهارت واجد شرایط برای ثبت نام بایستی در مهلت اعلام شده از طریق سایت www.advari.irantvto.ir اقدام کنند و یا به مراکز آموزش فنی و حرفه ای مراجعه کنند.

 

وی بیان داشت: استفاده از نفرات برتر کشوری به عنوان سرباز مربی ، تسهیلات نظام وظیفه برای دانش آموختگان مقطع کارشناسی و بالاتر، استفاده از تسهیلات مندرج در آیین نام بنیاد نخبگان و اعزام نفرات برتر به مسابقه های جهانی 2017 از امتیازات و تسهیلات برگزیدگان مرحله کشوری مسابقه های ملی مهارت است.

 

وی یادآور شد: در کاروان اعزامی چهل و سومین مسابقه های جهانی مهارت سال 2015 در کشور برزیل، 15 نفر از جوانان کشور جمهوری اسلامی ایران در این رقابت ها حضور خواهند یافت که احمدرضا ملاپور از گیلان در رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه، برگزیده پانزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت شرکت می کند.

 

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در پایان این نشست خبری از تلاش ، زحمات و پشتیبانی مجموعه همکاران این اداره کل، مدبیران دستگاه های اجرایی و حمایت ویژه محمدعلی نجفی استاندار گیلان قدردانی کرد.

 

مرحله شهرستانی شانزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت 24 اردیبهشت، مرحله استانی هشتم و نهم مرداد و مرحله کشوری نیمه دوم مهر امسال برگزار می شود.

22 مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای در گیلان فعال است./منبع؛ایرنا

مطالب بیشتر؛

  • «پیمان جبلی» معاون سیاسی صداوسیما شد صدای گیلان - رئیس سازمان صداوسیما «پیمان جبلی» را به عنوان معاون سیاسی سازمان صداوسیما منصوب کرد.
  • اگر امید در دل ملتی باشد، سختی‌ها و دشواری‌ها از بین می‌ رود. سیدمحمد خاتمی در سخنان شب یلدایی خود ، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه چراغ امید در دل‌ها روشن باشد، گفت: فقر، بیماری و عقب‌ماندگی سخت است٬ اما اگر امید در دل ملتی باشد، سختی‌ها و دشواری‌های بزرگ‌تر از آن را نیز از بین […]
  • رواج فحشا توسط یک فرقه مذهبی یهودی در اسرائیل رسانه های اسرائیل از دستگیری اعضای باندی از اعضای یک فرقه یهودی به نام "منتظران مسیح" خبر داده اند که زنان یهودی را به برقراری رابطه جنسی با مردان غیر یهودی مجبور می‌کرده‌اند. در همین ارتباط، دو مرد و دو زن به اتهام "بهره‌کشی جنسی" بازداشت شده‌اند. به گزارش صدای گیلان به نقل از […]
  • نامه منتشر نشده دکترشریعتی به همسرش پوران! این ها گل هایی است که این روزها به دست تو در خیال من همواره می شکفد و من به پاس این همه محبت تو که اکنون اعصابم از فشار شدید آن خرد شده است ، هرگز آن چه را این موجودات پستی که با آن ها محکوم به آشنایی هستیم ، به من گفته اند و نوشته اند به تو نگفته ام و ننوشته ام و نیز هرگز نخواهم […]
  • برادران خصوصی در کنار وزیر علوم/ عکس صدای گیلان - فکر کنم برادر نماینده داره برادر دیگر را برای ریاست دانشگاه گیلان به جناب وزیر سفارش میکنه!

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه