زمان بارگزاری این صفحه: 7:52 PM UTC

موانع توسعه روستای «روفچاه

ضعف برق، نبود آب شرب، معضل فاضلاب و راه روستایی آسفالته از جمله موانع مهم توسعه روستای زیبای روفچاه خشکبیجار رشت است.

صدای گیلان؛ روستای روفچاه در 3 کیلومتری بخش خشکبیجار این شهرستان قرار دارد و از جمعیتی بالغ بر 433 نفر معادل 126 خانوار بهره‌مند است.

ضعف برق عمده‌ترین مشکل روستای روفچاه

دهیار روستای روفچاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس مشکلات این روستا را زیاد دانست و اظهار کرد: عمده‌ترین مشکل آن ضعف برق و نبود آب شرب است که از توسعه روستای روفچاه جلوگیری می‌کند.

رضا حاتمی درباره مشکلات این روستا گفت: با وجود اقدام‌های صورت گرفته برای روستای روفچاه ما با دو مشکل عمده مواجه هستیم.

وی ادامه داد: نبود آب شرب سالم روستایی و ضعف شدید برق بیش از همه مردم روستا را آزار می‌دهد ضمن اینکه نداشتن خانه بهداشت و معضل دفع فاضلاب روستایی و عدم وجود کتابخانه نیز از دیگر مشکلات روستای روفچاه است.

دهیار روستای روفچاه، برخی از کوچه‌ها را با مشکل زیرسازی و آسفالت عنوان کرد و گفت: در این زمینه دچار کمبود اعتبار هستیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی بودجه امسال حدود 45 میلیون تومان است که تا حدودی محقق شده و با توجه به محرومیت و کم درآمد بودن روستای روفچاه نیازمند کمک‌های ویژه استانداری و فرمانداری هستیم.

حاتمی با اشاره به اینکه روستای روفچاه مشکل مخابراتی ندارد، تصریح کرد: با توجه به محرومیت و کم‌درآمدی روستای روفچاه و ناتوانی در اجرای پروژه‌های عمرانی، از مدیرکل بخش روستایی و عشایری استان می‌خواهیم کمک‌های ویژه خود را در زمینه اعتبارات از ما دریغ نکنند.

دهیار روستای روفچاه، توجه و حمایت از دهیاران از نظر حقوق و امنیت شغلی را مهم‌ترین خواسته خود از مسئولان مربوطه عنوان کرد.

ضرورت حمایت مسئولان اداره برق خشکبیجار و آب و فاضلاب رشت به روستای روفچاه

وی خاطرنشان کرد: برای برطرف شدن مشکل ضعف برق روستا از رئیس اداره برق خشکبیجار انتظار مساعدت بیشتری می‌رود که امیدواریم قول‌های این مسئول در زمینه افزایش رشته سیم برق و حتی نصب ترانس تقویت‌کننده محقق شود.

حاتمی با اشاره به اینکه در بحث پیگیری مسئله آب شرب روستایی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی رشت قول مساعد داده است، یادآور شد: در صورت تخصیص بودجه آسفالت راه بین‌روستایی به میزان 700 متر و برطرف شدن ضعف برق مهم‌ترین اولویت‌های روستای روفچاه است.

وی خواستار کمک و حمایت اداره‌های برق خشکبیجار و آب و فاضلاب روستایی رشت برای برطرف شدن مشکل برق و آب شرب روستایی شد./خبرگزاری فارس

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه