زمان بارگزاری این صفحه: 7:08 PM UTC

موج فرار مردم از رمادی پس از حمله داعش/ تصاویر

پس حمله سنگین داعشی‌ها به شهر الرمادی مرکز استان الانبار عراق، نیروهای ارتش و امنیتی عراق از مرکز شهر عقب نشینی کرده و شهر بطور کامل به دست داعش افتاده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پس حمله سنگین داعشی‌ها به شهر الرمادی مرکز استان الانبار عراق، نیروهای ارتش و امنیتی عراق از مرکز شهر عقب نشینی کرده و شهر بطور کامل به دست داعش افتاده است و همزمان دهها هزار شهروند این شهر در حال فرار از منطقه هستند.

 

به گزارش بهار نیوز؛ در همین حال، ظهر امروز (دیروز) دهها دستگاه تانک و خودروی زرهی ارتش به همراه صدها تن از نیروهای عراقی وارد پایگاه نظامی حبانیه در نزدیکی رمادی شدند. صدها تن از نیروهای داوطلب مردمی شیعه نیز که با فراخوان حیدر العبادی، نخست وزیر عراق برای این نبرد آماده شده‌اند خود را به این پایگاه رسانده‌اند.

منابع سیاسی در عراق می‌گویند نخست وزیری این کشور موافقت شیوخ عشایر الانبار را برای مشارک شبه نظامیان شیعه برای عملیات بازپسگیری این استان به دست آورده است. عشایر الانبار که عمدتا سنی هستند با هرگونه مشارکت نیروهای مردمی شیعه در عملیات بازپسگیری این استان مخالفت می‌کردند و دلیل آنها برخی قانون شکنی‌ها در جریان آزاد سازی استان صلاح الدین بود.

 

هواپیماهای عراقی امروز شهر را بمباران کرده اند و در همین حال سایت اعماق وابسته به داعش تصاویری و فیلم هایی از نیروهای این گروه در داخل شهر و نحوه فرار ارتش عراق از مرکز شهر را منتشر کرده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه