زمان بارگزاری این صفحه: 7:20 AM UTC

موشک جنگنده رژیم سعودی ۶ یمنی را زنده زنده سوزاند/ عکس(۱۸+)

یمن – صدای گیلان؛ شهدای جنایت بمباران بازار شهر حوث به دست جنگنده‌های رژیم سعودی به ۴۱ شهید رسید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شمار شهدای حمله وحشیانه جنگنده‌های رژیم سعودی به بازار شهر «حوث» در استان «عمران» یمن به ۴۱ نفر رسید.

تعدادی از مجروحان این جنایت وضعیت وخیمی دارند و احتمال شهادت آن‌ها و افزایش تعداد شهدای این جنایت می‌رود.

هنوز هویت ۶ نفر از شهدای این جنایت شناسایی نشده است. این شهدا که جنازه‌های آن‌ها سوخته است، سوار بر خودرویی بودند که در نزدیکی بازار حوث هدف حمله جنگنده های سعودی قرار گرفتند.

به گفته منابع محلی تلاش برای شناسایی هویت این شهدا و پیدا کردن بستگان آن‌ها ادامه دارد.

رژیم سعودی سه هفته پیش با شعار دفاع از مشروعیت دولت یمن، حملات هوایی خود را به این کشور آغاز کرد. این رژیم از‌‌ همان روزهای اول مدعی شد که تنها هدف‌های نظامی را بمباران می‌کند، اما تصاویر و خبرهای مخابره شده از یمن نشان دهنده وقوع ده‌ها جنایت در میان مردم یمن بر اثر این بمباران‌ها است.

درهمین حال روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم چاپ لندن از رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی کشورهای عربی به دلیل شیوه پرداختن به اخبار حمله عربستان سعودی به یمن انتقاد کرد و نوشت: رسانه‌های عربی تصاویر قربانیان تجاوز عربستان را پخش نمی‌کنند گویی متجاوزان از گل و بلبل استفاده می‌کنند نه موشک!

«عبدالباری عطوان»، سردبیر «رای الیوم» در این مقاله نوشت: تلویزیون‌ها ورسانه‌های عربی وکشورهای حاشیه خلیج فارس اخبار حمله هوایی عربستان به یمن را در حالتی از سرمستی بی‌سابقه پخش می‌کنند، اما به ندرت امکان دارد که تصاویر غیرنظامیان بی‌گناهی را که در حملات هوایی عربستان به یمن کشته و زخمی شده‌اند نشان دهند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این اعلام کرده بود، از آغاز تجاوز جنگنده‌های عربستان و متحدانش به این کشور تاکنون ۲ هزار ۵۷۱ غیرنظامی کشته و ۳ هزار ۸۹۷ تن از جمله ۶۱۸ کودک و ۴۵۵ زن نیز زخمی شدند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه