زمان بارگزاری این صفحه: 4:06 AM UTC

مگر سه راه معلم به سمت شهرداری رشت عبور ممنوع نیست؟

صدای گیلان – روزنامه سوال جواب در شماره روز شنبه هشتم آذرماه مطلبی را با عنوان ‘ شهر باران و یک بام و دو هوا ‘ به قلم اکبر محبوبی فر منتشر کرده است.

به گزارش صدای گیلان ،متن روزنامه سوال و جواب را که از طریق ایرنا باز نشر شده را در ذیل مشاهده می کنید:

قانون مثل زندگی مثل چهار فصل خدا همراه با زندگی است و در هر حال نمی شود بی تفاوت به اجرای آن بود اما چیزهایی هستند که بعضی از آدم ها در انجام آن کوتاهی کرده و در زندگی یک جورایی مار پیچ حرکت می کنند، لیکن بدون توجه به قوانین اگر بخواهیم از چراغ قرمز عبور کنیم در واقع خودمان را با خطر مواجه ساخته ایم.

مثلا تابلویی قرمز رنگ (ورود ممنوع) یعنی هیچگونه وسیله نقلیه موتوری به جز خودروهای پلیس ، آمبولانس و آتش نشانی مجاز به عبور از آن مسیر نیستند و یکی از قوانین راهنمایی و رانندگی است که در جامعه وجود دارد و برای نظم بخشیدن به عبور و مرور یک امر ضروری به شمار می آید ، همین تابلوی عبور ممنوع در سه راه معلم به سمت شهرداری رشت نصب شده و هشدار دهنده به خودروهای شخصی است که حق گذر از آن مسیر را ندارند اما در کمال تعجب در حاشیه همین خیابان هر روز انواع و اقسام خودرو پارک شده، مقابل ساختمان شهرداری نیز هر روز ماشین پارک شده به چشم می خورد !

براستی این خودرو ها از کدام مسیر می آیند مگر مسیر ورود ممنوع نیست ؟! در این راستا هرچه تلاش کردم کلمه ها را کنار هم بنشانم و توجیهی پیدا کنم نتوانستم ، چون همه اعتقاد داریم قانون برای همه یکسان است و قانون نور چشمی ندارد!

اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی الزامی است ، شهردار ، شهروند ،بازاری ،کارمند و مدیرکل همه و همه مکلف به انجام آن هستند ، همین دیروز یک خودرو و میهمانی از اصفهان به دلیل عدم رعایت از مقررات و عبور از مسیر خیابان سعدی مقابل ساختمان شهرداری جریمه شد ، در حالیکه چند اتومبیل شخصی در حاشیه خیابان پارک شده بود !پلیس وظیفه راهنمایی و رانندگی می گفت : صاحبان این اتومبیل ها کارت ویژه دارند محل کارشان اینجاست ، کارمند شهرداری است و حق دارد برای تسریع در رفت و آمدها و در انجام امور دسترسی به اتومبیل داشته باشد، جالب بود، چرا کسی نگفت اگر یک کارمند مثل دیگر شهروندان دو قدم پیاده تا محل کار خود را طی کند چه اشکالی خواهد داشت، مگر قانون برای همه یکسان نیست!

زندگی جمعی یعنی اینکه بخش هایی از زندگی افراد در معرض دید همگان قرار گیرد .

تفاوت در چیست؟ شاید تفاوت در همین است ما از چیزی که درست نیاموخته ایم می خواهیم ممتازترین آن را بسازیم و شاید هم تصور من کاملا اشتباه باشد و یک بام و دو هوایی در کار نیست!

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه