زمان بارگزاری این صفحه: 2:47 PM UTC

میانه روی و اعتدال شرط اصلی فعالیت‌های فرهنگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تدبیر و تفکر با شتاب کاری متفاوت است گفت؛ هدف ما تعمیق کارها و فعالیت‌های فرهنگی است و میانه روی و اعتدال شرط اصلی ما در فعالیت‌های فرهنگی است.

صدای گیلان/  فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان عصر امروز(11 بهمن) در همایش رسانه و انقلاب که با حضور 400 نفر از اصحاب رسانه استان در سالن الغدیر استانداری برگزار شد گفت: آنچه انقلاب اسلامی ایران را در جهان فراگیر می‌کند پیام انقلاب است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ریشه در دین و آموزه‌های دینی دارد افزود: امام خمینی(ره) انقلاب ما را انفجار نور دانستند و آنچه از نور ساطع می‌شود پیام انقلاب است.

فاضلی با بیان اینکه تصور دنیای بدون رسانه محال است تصریح کرد: در فرهنگ ایرانی اسلامی ما یک شهر و کشور را با رسانه تفهیم می‌کردند لذا رسانه ها در فرهنگ سازی به ما کمک می‌کنند.

وی با اشاره به پنج تحلیل در مورد فرهنگ اذعان کرد: ساخت‌های نهادی، مواریث و تاریخ، تولید و توزیع اجتماعی فرهنگ، تاثیرات فرهنگی و معنا و کنش اجتماعی این پنج تحلیل است.

به گزارش شبستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به نقش‌های رسانه‌، آن را در چهارمورد خلاصه کرد و گفت: این نقش‌ها شامل فرهنگ سازی، پرکردن اوقات فراغت، آموزش از راه مستقیم و غیر مستقیم و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است.

وی با بیان اینکه کارهای فرهنگی در دوران انقلاب بسیار پرشتاب بوده است، تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی در قبل از انقلاب و دوران انقلاب با یکدیگر قابل مقایسه نیستند به عنوان مثال فضای فرهنگی استان بااحتساب کتابخانه‌ها قبل از انقلاب2 هزار مترمربع و بعد از انقلاب بدون درنظر گرفتن فضای کتابخانه‌ها 35 هزار متر مربع است که با سازه‌های فرهنگی استان که دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی هستند به 55 هزار متر مربع می‌رسد.

فاضلی با اشاره به فعالیت 171 نشریه در گیلان گفت: استان گیلان بعد از تهران و قم در بین استان‌های کشور از لحاظ تعداد نشریه اول است.

وی با اشاره به انتشار 483 عنوان کتاب از ابتدای سال تا کنون اذعان کرد: از این تعداد 450 کتاب تالیف و 33 عنوان ترجمه است.

این مقام مسئول فرهنگی از فعالیت 77 چاپخانه، 9 روزنامه، 46 موسسه فرهنگی چندمنظوره، 17 موسسه فرهنگی تک منظوره، 299 کانون تبلیغاتی، 53 موسسه قرآن و عترت و 16 پایگاه خبری تحلیل مجوز دار خبرداد.

وی با بیان اینکه تدبیر و تفکر با شتاب کاری متفاوت است اظهارکرد: هدف ما تعمیق کارها و فعالیت‌های فرهنگی است و میانه روی و اعتدال شرط اصلی ما در فعالیت‌های فرهنگی است.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هنری دهه فجر خاظرنشان کرد: پنج هزار فعالیت فرهنگی همزمان با دهه فجر در سراسر گیلان برگزار می‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه