زمان بارگزاری این صفحه: 12:19 AM UTC

ناصر عاشوری؛توصیه ما به دولت، افزایش قیمت پلکانی نان است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چگونگی و نحوه سیاست دولت در خصوص تصمیم گیری برای یارانه ها به دولت واگذار شده است اما توصیه ما به دولت، تغییرات پلکانی قیمت هاست. به گزارش صدای گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت ،ناصر عاشوری  گفت: یکی از تکالیف مصوب در برنامه پنجم […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چگونگی و نحوه سیاست دولت در خصوص تصمیم گیری برای یارانه ها به دولت واگذار شده است اما توصیه ما به دولت، تغییرات پلکانی قیمت هاست.

به گزارش صدای گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت ،ناصر عاشوری  گفت: یکی از تکالیف مصوب در برنامه پنجم توسعه، آزادسازی یارانه ها است که تفویض اختیار آن به دولت واگذار شده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس از برنامه های دولت بی خبر است و اخیرأ متوجه شده ایم دولت قصد افزایش قیمت نان را دارد و هیچگونه دخالتی در این باب نمی کنیم.
وی افزود: دولت در حال حاضر برای نان یارانه پرداخت می کند به این شکل که گندم را در سال جاری به قیمت کیلویی1450 تومان خریداری کرده و با قیمت کیلویی 450 تومان به فروشندگان نان می فروشد و در این بین کیلویی 1000 تومان سوبسید گندم را پرداخت می کند.
این نماینده مردم در مجلس نهم شورای اسلامی تصریح کرد: این میزان سوبسید بر اساس برنامه باید به صفر می رسید و دولت باید بداند در صورتی که به یکباره صفرشود، بار سنگینی به فروشندگان نان و به تبع مردم، تحمیل می شد اقدام به کاهش پلکانی این سوبسید نماید.
ناصر عاشوری قلعه رودخانی بیان کرد: رقم متعلق به سوبسید نانوایان، رقم بالا و قابل توجهی است و مکانی برای تأمین آن وجود ندارد و چنانچه دولت این کار را به یکباره انجام دهد به صلاح و نفع جامعه نیست و اگر آهسته آهسته و طبق برنامه ریزی آگاهانه این قیمت تغییر کند، روال عادی خود را در پی خواهد گرفت و فشار کمتری به مردم وارد می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وضعیت رکود و تورم در جامعه، با افزایش ناگهانی قیمت نان، مردم تحت فشار قرار خواهند گرفت و این اوضاع جامعه را در شرایط خوبی قرار نمی دهد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه