زمان بارگزاری این صفحه: 8:24 AM UTC

ناطق نوری: مهم ترین مشکل کنونی کشور، ابزار دموکراسی است

رئیس دوره های چهارم و پنجم مجلس با اشاره به اینکه مهم ترین مشکل کنونی کشور، ابزار دموکراسی است گفت: دموکراسی ابزار می خواهد و ابزار آن هم اخلاق است و باید حزب داشته باشیم و بدون حزب نمی شود کاری کرد.

به گزارش صدای گیلان ،  ناطق نوری در سومین همایش ملی نقش پژوهش در فرآیند قانون گذاری افزود: قوانین محکم به دست مجریان لایق می تواند رشد و توسعه جامعه را به همراه داشته باشد.

رئیس دوره های چهارم و پنجم مجلس گفت: مجلس ما جزو مقتدرترین مجالس دنیاست و شاید نتوان مجلسی را به اقتدار مجلس شورای اسلامی در دنیا یافت و این اقتدار برگرفته از قانون اساسی است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، وی با اشاره به شکل گیری مجلس و تبادل نظرهای مربوط به پایه گذاری مجلس در ایران در اوایل انقلاب یادآور شد: برخی ها می خواستند در قانون اساسی بحث انحلال مجلس را بگنجانند که مقام معظم رهبری جزو مخالفان اصلی این مسئله بود.

وی در ادامه با اشاره به این که مهم ترین مشکل کنونی کشور، ابزار دموکراسی است گفت: دموکراسی ابزار می خواهد و ابزار آن هم اخلاق است و باید حزب داشته باشیم و بدون حزب نمی شود کاری کرد.

ناطق نوری افزود: مردم عادی می خواهند درباره انتخاب نمایندگان خود، از اهل خبره بپرسند و احزاب این مشکل آنان را حل می کنند، اگر خبره نباشد دچار قومیت بازی و قبیله بازی می شویم.

رئیس دوره های چهارم و پنجم مجلس افزود: ما وقتی آسیب شناسی می کنیم درباره مسائل سیاسی کشور نوعاً روی موج حرکت می کنیم در حالی که معتقدم نمی شود کشور را موجی اداره کرد به ویژه آنکه متاسفانه در کشور ابزاری (حزب) نداریم و قاعده بازی را هم نمی دانیم.

ناطق نوری گفت: چون قاعده بازی را نمی دانیم یک حزب یا گروه یا جریانی که سر کار می آید حتی فراش را هم عوض می کند.

وی با تاکید بر اینکه بعد از 35 سال نمی توانیم بگوییم مبتدی هستیم و مردم این را هم قبول ندارند تصریح کرد: حزب جزو ضروریات یک کشور است و نبود آن می تواند به کشور آسیب بزند و از نبود آن هم کم آسیب ندیدیم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه