زمان بارگزاری این صفحه: 9:28 AM UTC

نامه ای از گیلان به رییس جمهوری

روزنامه گلچین امروز در بخش یادداشت امروز نامه ای از یک گیلانی به رییس جمهوری به قلم علیرضا پنجه ای منتشر کرد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایرنا ، در این نامه نوشته شده است: آقای رییس جمهوری سلام، خسته نباشید و امیدوارم در راستای تحقق اهداف بلندتان موفق ،سربلند و پیروز باشید.

حتم دارم جنابعالی دیر یا زود به گیلان و شهر رشت خواهید آمد، از این رو بدون اتلاف وقت سه خواسته کلیدی و به حق مردم استان را به استحضار می رسانم؛ خواسته های معوقه ای که نیاز امروز گیلان است و متاسفانه در بلاتکلیفی قرار دارند!

جناب آقای روحانی تکمیل آزادراه رشت- قزوین، به سرانجام رساندن پروژه حیاتی راه آهن قزوین – رشت – انزلی – آستارا و ساماندهی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب از وضع خجالت آور فعلی سه خواسته اولویت دار استان است که مردم انتظار دارند با تدبیر دولت جنابعالی بزودی شاهد حل و فصل آنها باشند.

بر این باوریم که گیلان استعداد آن را دارد تا ده ها برابر صنعت نفت از راه صنعت توریسم با تسهیل در شبکه ترابری و گردشگری کسب درآمد کند ، البته نیک می دانیم که صنعت گردشگری نیازمند بستر سازی لازم و رسیدن به استانداردهایی است که راه های فعلی فاقد آن است.

از این رو دو رودخانه زرجوب و گوهر رود که مانند کمربندی شهر را در آغوش کشیده اند، در فصل گرما بوی مشمئز کننده ای از خود متبادر می کنند که نه برای ساکنان و نه گردشگران تحملش غیر ممکن است.

آقای رییس جمهوری از شما می خواهیم تا نسبت به تسریع در اتمام پروژه آزاد راه رشت – قزوین دستور لازم را ابلاغ فرمایید، همچنین دسترسی آستارا ، بندر انزلی (با توجه به اعلام منطقه آزاد آن) رشت و قزوین به شبکه ترابری ریلی از دیگر خواسته های معوق و مغفول مانده گیلان است.

مضافا اینکه رفع مشکل خجالت آور دو رودخانه مهم شمال کشور به عنوان سه خواسته معوق مردمانی که حدود 90 سال پیش قطار شهری(ماشین دودی) داشتند و نخستین جمهوری را توسط سردار جنگل برای ایران به ریاست جمهوری وی رقم زده اند؛ باور کنیم خواسته های کوچک ما در دل تحقق آرزوهای بدیهی و مشهود، اما کلیدی این سرزمین سبز . اما محروم است.

جناب آقای روحانی این دومین نامه سرگشاده من به شماست، نخستین آن به توزیع کالا مرتبط بود که با کارشناسی و پی گیری لازم شما و همکارانتان از یک فاجعه حیثیتی برای این کهن بوم و بر جلوگیری به عمل آمد، اعتقاد دارم پروردگار زمانی به ما نظر دارد که همواره در راه تعالی مخلوق او با صلابت گام برداریم. از هم اکنون مقدمتان را به گیلان گرامی می داریم.

منبع: روزنامه گلچین امروز – ششم مهرماه 93

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه