زمان بارگزاری این صفحه: 5:40 AM UTC

نامه دفتر تحکیم به روحانی ؛ رویه انتخاب نمایندگان دانشجویی جای تاسف دارد.

صدای گیلان – دفتر تحکیم وحدت طی نامه به رییس جمهور از رویه انتخاب نمایندگان دانشجویی انتقاد کرده است.

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی

سلام علیکم.

در آستانه 16 آذر امسال یعنی در دومین سال دولت یازدهم امیدوار بودیم که بالاخره اتحادیه های دانشجویی هم بتوانند پس از دو سال، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از فضای موجود جامعه و عملکرد دولت جنابعالی در حضور شما و بدون واسطه به سمع و نظرتان برساند. اما متاسفانه این بار هم به مانند دفعات گذشته، با نمایندگان دانشجویی منتخب دولت برای سخنرانی به عنوان نمایندگان دانشجویان روبرو هستیم.

روندی که امسال نیز شاهد آن هستیم هر چند که قابل انتظار بود، اما برای دولتی که خود را طرفدار آزادی بیان می داند مایه تاسف است. دولتی که با استفاده از تمام تریبون ها به تبلیغ چهره ی انتقاد پذیر خود می پردازد، اما دو سال است که فضای انتقاد را بر اتحادیه های دانشجویی بسته است.

حضرت عالی در مهرماه امسال از عدم حضور نمایندگان دانشجویی مکدر شده بودید و ما امید داشتیم با توجه به ناراحتی شما، این رویه اصلاح شود و اتحادیه های بزرگ دانشجویی بتوانند دغدغه های خود را مطرح نمایند. اما متاسفانه با استدلال های عجیب و خنده دار وزارتین علوم و بهداشت این فرصت از دفتر تحکیم وحدت به عنوان با سابقه ترین اتحادیه دانشجویی نیز سلب شد.

منتسب کردن جریان های دانشجویی به اصلاح طلب و اصولگرا مقدمه ای برای نفوذ جریانات سیاسی به جنبش دانشجویی است که در گذشته طعم تلخ این زیاده خواهی ها را چشیده ایم.

معیار انتخاب نمایندگان دانشجویی چه بوده است که تشکل یک دانشگاه به اتحادیه های دانشجویی ترجیح داده شده است؟

آیا این رویه انتخاب نمایندگان دانشجویی مورد تایید شماست؟ اگر هست، که بعید می دانیم باشد، جای بسی تاسف دارد. و اما اگر نیست لطفا از ادامه اینگونه اقدامات جلوگیری نمایید.

با سپاس فراوان

شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه