زمان بارگزاری این صفحه: 1:42 AM UTC

ناوهای رزمی روسیه در بندر انزلی/ تصاویر

ناوگروه نیروی دریایی فدراسیون روسیه متشکل از دو فروند ناو رزمی در اسکله منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بندرانزلی) پهلو گرفتند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در راستای تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و روسیه و همچنین توسعه تعاملات دریایی، ناوگروه نیروی دریایی فدراسیون روسیه متشکل از ناوهای رزمی «ولگادونسک» و «ماخاچ قلعه» دقایقی پیش پس از ورود به آب‌های سرزمینی کشورمان در اسکله منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (بندر انزلی) پهلو گرفت.

 

بر اساس این گزارش، این ناوگروه به‌مدت ۳ روز میهمان ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی ارتش خواهد بود که طی آن برنامه‌های متنوعی اعم از دیدار با فرمانده ناوگان شمال نداجا، تمرین مشترک دریایی، بازدید از یگان‌های شناور نیروی دریایی ارتش و همچنین بازدید مسئولان منطقه چهارم این نیرو از ناوهای روسی پیش‌بینی شده است.

 

این سومین حضور ناوگروه‌های روسی در جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این و در سالهای ۱۳۸۶ و ۱۳۹۳ ناوگروه‌های این کشور با هدف ارتقای روابط دوستانه به ایران سفر کرده بودند.

 

یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در تیر ماه سال ۱۳۹۲ با اعزام به آب‌های سرزمینی کشور روسیه در بندر آستراخان این کشور پهلو گرفت.(روابط عمومی نیروی دریایی ارتش)

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه