زمان بارگزاری این صفحه: 12:49 AM UTC

نباید مذاکرات تمدید شود،اما تا جاییکه لازم باشد کار را ادامه می‌دهیم

ظریف در دیدار با همتای چینی خود گفت: معتقدیم نباید مذاکرات تمدید شود،اما ما تا جاییکه می‌توانیم و لازم باشد کار را ادامه می‌دهیم.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیران خارجه ایران و چین صبح روز دوشنبه در هتل کوبورگ در حالی دیدار کردند که مذاکرات به هفدهمین روز خود وارد شده است و هم چنان نیز ادامه دارد. سید عباس عراقچی صبح روز دوشنبه در حالی که بسیاری از خبرنگاران ایرانی و خارجی روز گذشته از پایان مذاکرات در امروز خبر می دادند اعلام کرد که نمی‌تواند قول دهد امشب و فردا شب مذاکرات پایان یابد.

 

وزیر خارجه چین: نباید وقفه‌ای در توافق به وجود آید
وزیر خارجه چین وارد کوبورگ محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای شد.  اعزامی به وین یانگ یی وزیر خارجه چین در بدو ورود به محل مذاکرات در هتل کوبورگ در جمع خبرنگاران گفت: در فاز نهایی مذاکرات پیشرفت های اساسی حاصل شده است و ما معتقدیم هیچ توافقی نمی تواند بی نقص و کامل باشد. شرایط الان مهیا است که ما به توافق “خوب” برسیم.

 

وی ادامه داد: شش وزیر خارجه بار دیگر جمع شدند تا این مذاکرات را به جایی برسانند و معتقدیم نباید وقفه ای در این توافق به وجود آید. وزیر خارجه چین تا دقایقی دیگر با وزیر خارجه کشورمان در کوبورگ دیدار می‌کند. مذاکرات در روزهای گذشته به طور فشرده و اغلب تا بامداد روز بعد ادامه داشته است ولی هنوز برخی مسایل مهم باقی مانده است و به گفته عراقچی تا این مسایل حل نشود نمی توان گفت که به توافق رسیده ایم.(ایسنا)

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه