زمان بارگزاری این صفحه: 3:52 PM UTC

نجات جان مرد 34 ساله از مرگ حتمی در رشت/ عکس

تکنسین های اورژانس گیلان صبح روز شنبه مورخ 27 دی ماه در اقدامی نادر و قابل تحسین، موفق به نجات مردی 34 ساله، که دچار آسیب بسیار شدید در ناحیه سر،صورت و گردن شده بود، شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، بنا بر این گزارش که در اثر انفجاری در مغازه ی جوشکاری در یکی از محله های رشت رخ داد مردی 34 ساله دچار آسیب بسیار شدید در ناحیه سر،صورت و گردن شد.

به دنبال اطلاع اورژانس از این حادثه،راس ساعت 10:15 یک دستگاه آمبولانس از نزدیک ترین پایگاه به محل حادثه، اعزام شد .نیروهای اورژانس در حالی به محل حادثه رسیدند که به تصور اطرافیان و شاهدان حادثه مصدوم فوت شده بود.

تکنسین های فوریتهای پزشکی با دقت بلافاصله شروع به بررسی وضعیت بیمار کرده و پس از تشخیص تنفس آپنوستیک در مصدوم، سریعا اقدام به باز کردن راه هوایی و پاکسازی آن از ترشحات و خونریزی، فیکس کردن سر و گردن وبرقراری رگ باز کردند.

نجات جان مرد 34 ساله از مرگ حتمی در رشت

سریعا مصدوم را به داخل آمبولانس انتقال کرده و در طول مسیر تا رسیدن به مرکز درمانی پورسینای رشت، ساکشن ترشحات و خونریزی ناشی از جراحت وارد شده به بیمار )را ادامه دادند (در واقع با این عمل مانع از بسته شدن راه هوایی بیمار شدند.

طی تماس تلفنی با بیمارستان پورسینای رشت جهت دریافت اطلاعات تکمیلی از وضعیت مصدوم ، هم اکنون ایشان در بخش مراقبت های ویژه بستری وتحت درمان هستند.

تکنسین های حاضر دراین ماموریت موفقیت آمیز آقایان مهدی حقی و محسن غمناک بودند.

(بدینوسیله روابط عمومی مرکز به نمایندگی از مدیریت اورژانس استان از تلاش و زحمات این عزیزان تشکر کرده و از خداوند متعال آرزوی توفیق روز افزون در خدمت رسانی به هموطنانمان رابرای کلیه تکنسین های فوریتهای پزشکی خواستار است)

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه