زمان بارگزاری این صفحه: 10:26 PM UTC

نجات مسافران گرفتار در برف در راه های گیلان

صدای گیلان – با تلاش ماموران راهداري گیلان ، مسافران و خودروهاي گرفتار در برف در گردنه‌ صعب‌العبور ديلمان و محور اسالم به خلخال نجات يافتند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مديركل راه و شهرسازي استان گيلان گفت: با وجود توصيه هاي ايمني ، برخي از مسافران و گردشگران بدون تجهيزات ايمني در گردنه‌ صعب‌العبور ديلمان در حال گذر بودند كه گرفتار برف و كولاك شدند.

وي افزود:نيروهاي راهداري با حضور به موقع خود در محل با راهنمايي رانندگان و نصب زنجير چرخ ، 8 خودرو و سرنشينان آنها را نجات دادند.

خاوری خاطرنشان کرد؛ در جريان اين عمليات تعداد31 مسافر از برف و كولاك نجات يافتند و پس از انجام كارهاي ابتدايي امداد رساني در راهدارخانه ها ومكان‌هاي امن اسكان داده شدند.

این مسول تصریح کرد؛ در محور اسالم به خلخال نيز5 خوردوي عبوري كه دچار كولاك شده بودند با تلاش چندين ساعته نيروي راهداري شهرستان تالش در سلامت كامل نجات يافتند.

خاوري در پایان یاداور شد: پس از گذشت 3روز تلاش شبانه روزي نيروهاي راهداري براي برف روبي ونمك پاشي محورهاي كوهستاني به منظور جلوگيري از يخ زدگي وباز گشايي راه هاي روستايي ادامه داشته و در حال حاضر به جز دو روستا در شهرستان رودبار كه ارتفاع برف آنها درحدود 2متر مي رسد مابقي محورهاي ارتباطي باز مي باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،






عناوین ویژه