زمان بارگزاری این صفحه: 6:36 PM UTC

نجات یک پرنده کمیاب توسط نوجوان 12 ساله فومنی/ عکس

صدای گیلان – ” امید هدایت پناه” نوجوان 12 ساله فومنی طی اقدامی شایسته مبادرت به نجات یک پرنده نادر و کمیاب نموده و سپس آن را به محیط زیست شهرستان تحویل داد .

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

یکی از کشاورزان روستای شالده فومن طی اقدامی شایسته مبادرت به نجات یک گونه نادر و کمیاب نموده و سپس آن را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن تحویل داد .

DSC_1671

در پی گرفتار شدن یک پرنده در خطر انقراض و حمایت شده بنام”طرلان” در باغ یکی از کشاورزان روستای شالده فومن ” امید هدایت پناه” نوجوان 12 ساله فومنی طی اقدامی شایسته مبادرت به نجات این گونه نادر و کمیاب نموده و سپس آن را به محیط زیست شهرستان تحویل داد ، مامورین یگان حفاظت شهرستان فومن پس ازمداوای پرنده و اطمینان از صحت کامل، آن را در زیستگاه طبیعی خود در همان منطقه رها سازی نمودند.

DSC_1678

علی اصغر روشنی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن در این رابطه تصریح کرد : طرلان پرنده ای شکاری است که بصورت مهاجر زمستانه به تعداد کم در استان گیلان دیده می شود و زیستگاه آن در جنگلها و نواحی پر درخت، همچنین در باغها و شالیزارها می باشد که اغلب برای شکار در مجاورت روستاها و شهرهای کوچک نیز دیده می شوند. از ویژگیهای بارز این پرنده سطح شکمی تقریباً سفید با راه راه عرضی قهوه ای ، پشت خاکستری با نوار ابرویی سفید و ممتد است. طرلان شکار خود را تعقیب میکند و در این حالت با نهایت چابکی و سرعت از لابلای درختان می گذرد و بدنبال شکار سریع و در ارتفاع کم پرواز مینماید.

DSC_1676

روشنی در پایان افزود: محیط زیست شهرستان فومن به نوبه خود از این نوجوان فومنی و تمامی دوستداران محیط زیست که در جهت حفظ و نجات گونه های جانوری شهرستان همکاری می نمایند کمال تشکر و قدردانی را دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه