زمان بارگزاری این صفحه: 7:28 AM UTC

نخستین سالگرد شهادت رایزن فرهنگی ایران در لبنان در گیلان برگزار شد

صدای گیلان – نخستین سالگرد شهادت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری رایزن پیشین فرهنگی ایران در لبنان، عصر امروز (پنجشنبه ) با حضور جمعی از مدیران، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ، خانواده ایشان و جمعی از مردم در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد.

به گزارش صدای گیلان ، حجت الاسلام والمسلمین ‘ابراهیم انصاری’ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، 28 آبان 92 بر اثر انفجار تروریستی که مقابل سفارت کشورمان در بیروت رخ داد، به شهادت رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم گفت: اجر شایان شهادت بواسطه دریادلی و عجین شدن شهید انصاری با اهالی فرهنگ و هنر نصیب ایشان شده است.

‘ فیروز فاضلی’ افزود: هنر بحث چگونگی هاست و این شهید بزرگوار چگونه گفتن و چگونه دیدن را نیک می دانست و به همین واسطه، خداوند هنر شهادت را برای ایشان رقم زد.

وی عنوان کرد: تالار مرکزی رشت به نام این شهید والا مقام نامگذاری خواهد شد.

فاضلی، با بیان اینکه برگزاری چنین مراسمی به عنوان یک وظیفه اداری محسوب نمی شود، تصریح کرد: برگزاری مراسم برای شهدای گرانقدر و زنده نگه داشتن یاد شهید حجت الاسلام انصاری که به مدت 10 سال (از سال 1373-1383) مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان گیلان بود، یک وظیفه اخلاقی است.

حجت الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، 28 آبان 92 بر اثر انفجار تروریستی که مقابل سفارت کشورمان در بیروت رخ داد، به شهادت رسید.

از سوابق کاری این شهید می توان به مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان به مدت دو سال (از سال 1371- 1373) اشاره کرد. وی به مدت 10 سال (از سال 1373-1383) مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان بود که در این مدت خدمات شایانی به ارتقای فرهنگی استان کرد.

همچنین حجت الاسلام انصاری از سال 1383 به مدت پنج سال و نیم رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سودان بود و تا پیش از تصدی رایزن فرهنگی ایران در بیروت، به مدت سه سال مدیرکلی آفریقا – عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را به عهده داشت./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه