زمان بارگزاری این صفحه: 8:50 PM UTC

ندای کشاورز: برچیدن بساط سد معبران، چرا دیر ؟!

صدای گیلان – هفته نامه ندای کشاورز در شماره 452 مطلبی را با عنوان ‘ برچیدن بساط سد معبران، چرا دیر؟! ‘ به قلم امیر پورناصرانی منتشر کرده است ./این مطلب که توسط ایرنا باز نشر شده است را در ذیل مشاهده می کنید:

صدای گیلان ؛ سالهاست که معضل سد معبر در شهرهای مختلف کشور به مسئله ای عادی تبدیل شده بطوریکه علاوه بر معابر عمومی ( پیاده روها ) در خیابان ها نیز افرادی به خود اجازه و حق داده اند تا توسط خودرو ها به دست فروشی و به اصطلاح کاسبی بپردازند و به همین سادگی و آسانی به حدود و حقوق عمومی تعرض کنند و عجیب تر اینکه با کمترین مخالفت و مقابله ای هم روبرو نشوند.

چند روز پیش که جناب قشلاقی مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان اعلام کرد که بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با شهرداری رشت ، قرار است با مغازه داران و کسبه متخلف برخورد قانونی صورت گیرد ، از طرفی موجب شگفتی و از سویی دیگر باعث امید و شادمانی شد.

از این رو موجب شگفتی و تعجب شد که چرا اینقدر دیر به فکر مبارزه با متخلفان از شرع و قانون در این زمینه پرداخته می شود و آیا با ساز و کارهای کنونی می شود و می توانند بساط این پدیده زشت را در سطح شهرها و روستاها آن هم در استان گردشگرپذیری چون گیلان جمع کنند یا نه ؟

اما به هر حال جای خوشحالی و امیدواری است چرا که از قدیم گفته اند ماهی را هر وقت از آب بگیرند تازه است.

با این وصف بدون آنکه پیش داوری کنیم یاد آور می شویم که برچیدن بساط سد معبر نیاز به عزم و اراده عمومی و تعامل و همکاری تنگاتنگ تمامی ادارات و سازمان ها دارد و گرنه ممکن است مصداق ‘ از قضا سنکنجبین صفرا فزود’ شود !

در همین رابطه نقش رسانه ها در جهت همراهی با دست اندرکاران این طرح و اطلاع رسانی بسیار حایز اهمیت و تعیین کننده خواهد بود .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه