زمان بارگزاری این صفحه: 5:44 AM UTC

ندیمی؛ نرخ مالیات در سال 94 تغییر نمی کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال 94 به معنای تغییر نرخ مالیات در قانون نیست بلکه ریشه درشناسایی مالیات گریزان دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، ابوذر ندیمی در پاسخ به این سوال که دولت درلایحه بودجه سال 94 به منظور جبران کاهش درآمدهای نفتی به افزایش درآمدهای مالیاتی پرداخته است، به طورحتم با افزایش درآمدهای مالیاتی در راستای کاهش قیمت جهانی نفت نقدینگی موردنیاز واحدهای تولیدی کاهش پیدا می کند،آیا با توجه به کاهش نقدینگی واحدهای صنعتی به منظور تولید،این واحدها می توانند میزان مالیات موردنظر دولت را بپردازند؟ آیا افزایش درآمدهای مالیاتی منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی درسال آینده خواهد شد؟ به ایسکانیوز،گفت: دولت در لایحه بودجه سال 94 نرخ درآمدهای مالیاتی را تغییر نداده است بلکه درآمدهای مالیاتی مورد نظر دولت در لایحه بودجه سال 94 ازنظر افزایش کارکرد حاصل می شود.

ندیمی،با اشاره به اینکه دولت به دنبال اجرای راهکارهایی جدید درجهت کسب درآمدهای غیرنفتی است،تصریح کرد: تاکنون برای برخی مشاغل و فعالیت‌های اقتصادی کشورمالیاتی وضع نشده است به همین دلیل وضع مالیات برای این مشاغل می تواند به عنوان منابع درآمدی برای کشور محسوب شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس،با اشاره به دریافت مالیات از مالیات گریزان،ادامه داد: بسیاری از فعالان بزرگ اقتصادی کشور از یارانه‌های دولتی استفاده کرده اما در زمان پرداخت مالیات،فرارمی کنند به همین دلیل باید با شفاف سازی آمار و اطلاعات، این افراد و فعالان بزرگ اقتصادی شناسایی و جلوی مالیات‌گریزی آنها گرفته شود.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم تا زمانی که نرخ درآمدهای مالیاتی افزایش پیدا نکند به هیچ عنوان مشکلی برای واحدهای صنعتی در راستای تامین نقدینگی در پروسه تولید و پرداخت عوارض مالیاتی ایجاد نخواهد شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه