زمان بارگزاری این صفحه: 10:40 PM UTC

نشست مشترک اعضای شوراهای اسلامی غرب گیلان در آستارا

صدای گیلان – گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی شهرهای غرب استان گیلان روز چهارشنبه در ساختمان شورای اسلامی شهر آستارا برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، رییس شورای اسلامی شهر آستارا در این نشست گفت: این نشست تخصصی با هدف آشنایی اعضای شوراهای شهر غرب گیلان با قوانین و مقررات شورای شهر و شهرداری در آستارا برگزار شده است.

سجاد موسوی افزود: این نشست با هدف افزایش آگاهی های اعضای شورا در خصوص آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه و چگونگی پیگیری مصوبات و قوانین موجود در این حوزه برگزار شد.

article

وی اضافه کرد: در این نشست اعضاهای شوراهای اسلامی شهرهای آستارا ، تالش ، رضوانشهر ، لوندویل، چوبر ، حویق ، اسالم ، لیسار و پره سر حضور دارند.

رییس گروه امور شوراهای استانداری گیلان نیز در این نشست گفت: شوراها ناظر محلی بر عملکرد مسوولان هستند و می توانند برای تمامی امور پیشنهاد دهند.

حمزه خوشحال با بیان اینکه شوراها کارکرد سیاسی ندارند ، اظهار کرد: شوراها باید بر عملکرد مالی و حقوقی شهرداری و دستگاه های اجرایی نظارت دقیق داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم آشنایی اعضای شورا با تهیه و تنظیم بودجه و اصل تحدیدی بودن هزینه ها بیان کرد: بر اساس این اصل، انجام هزینه های دستگاه های اجرایی در چارچوب اعتبارات مصوب امکانپذیر است و انجام هزینه ها بیش از اعتبارات مصوب و انجام آن تخلف محسوب می شود.

article (1)

در این آیین بانو موحدی مسوول دبیرخانه شوراهای گیلان نیز حضور داشت.

استان گیلان 298 عضو شورای اسلامی شهر در 52 شهر دارد.

شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.ایرنا

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه