زمان بارگزاری این صفحه: 5:21 AM UTC

نصب تابلوی خوش آمدگویی با 6زبان دنیا در روستای سیدآباد فومن

صدای گیلان – دهیار روستای «سیدآباد» فومن با نصب تابلوی خوش آمدگویی به 6 زبان دنیا به استقبال مسافران ایرانی و خارجی در روستای خود رفت؛ اما جای تابلوی خوش‌ آمدگویی به زبان محلی و گیلانی خالی بود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در ورودی روستای «سید‌آباد» این شهرستان تابلوی خوش آمدگویی به 6 زبان دنیا به ابتکار دهیار این روستا نصب شده تا ایرانی و خارجی از آن بهره ببرند اما در بین آنها تابلوی خوش آمدگویی به زبان محلی و گیلانی از یاد رفت، اصالتی که نباید آن را فراموش کرد.

 

دهیار روستای سید‌آباد فومن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فومن با اشاره به نصب تابلوی خوش‌آمدگویی به شش زبان زنده دنیا در ورودی این روستا، اظهار کرد: تابلو ورودی و خوش آمدگویی روستا برای استقبال از مهمان خارجی است.

 

محمدجواد علی‌پناه، روستای زیبای سیدآباد را راه دسترسی و در مسیر رسیدن به منطقه نمونه گردشگری و تاریخی قلعه‌رودخان بیان کرد و افزود: منطقه زیبا و خوش آب و هوای سیدآباد بهترین محل برای مسافرت و اقامت گردشگران است.

 

وی از برگزاری مسابقه سیدآباد پاک و بی‌زباله در روستا خبر داد و متذکر شد: در مسابقه مذکور از وجود دانش‌آموزان دوستدار طبیعت بهره‌مند شدیم اما پاکسازی و فرهنگ‌سازی کامل روستا برای حفظ محیط زیست آن نیازمند بازه زمانی سه ساله است.

 

دهیار روستای سیدآباد مسئولان شهرستان را حامی خود و توسعه منطقه خواند و گفت: تعامل و برنامه‌ریزی صحیح بهترین راه رسیدن به هدف و قرارگیری در مسیر توسعه است.

 

وی مردم سیدآباد و تالش زبانان این منطقه را بسیار مهمان‌نواز دانست و تصریح کرد: مردم روستا با ساخت و ساز هدفمند در منطقه به دنبال ارائه خدمات مناسب به گردشگران و بهره‌برداری صحیح از ورود این عزیزان به روستای گردشگر پذیر خود هستند.

 

علی‌پناه با اشاره به اینکه برای شناساندن زبان و رسوم مردم منطقه به گردشگران برنامه‌های متنوع دیگری در ایام نوروز داریم، خاطرنشان کرد: جشنواره و نمایشگاه بومی و محلی در نوروز در روستای سیدآباد برگزار می‌شود.

 

دهیار سید آباد فومن، خواستار بازدید گردشگران از جشنواره و نمایشگاه بومی‌محلی این روستا در ایام تعطیلات نوروزی شد و اظهار کرد: گردشگران با سفر به سیدآباد خاطرات خوبی را به یادگار خواهند برد.

 

وی سیدآباد را روستایی دارای پوشش گیاهی زیبا و جنگل‌های انبوه و جریان رود خروشان از قلب آن بیان کرد و گفت: گردشگران با حضور در هر نقطه از ایران در حفظ محیط زیست آن منطقه کوشا باشند.

 

این مسئول از راه‌اندازی سیستم پیامکی در محدوده روستای مذکور خبر داد و یادآور شد: این سامانه پیامکی برای سهولت ارتباط با مردم و دریافت نظرات، انتقادها و پیشنهادهای آنها است.

 

وی با بیان اینکه زبان فارسی برای مهمان داخلی برای خوش آمدگویی استفاده شده است، خاطرنشان کرد: در این تابلو از گویش‌های محلی، تالشی و گیلکی برای خوش آمدگویی استفاده نکرده‌ایم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه