زمان بارگزاری این صفحه: 2:27 PM UTC

نصب کپسول آتش نشانی در خودروهای عمومی اجباری شد

صدای گیلان – در جلسه سازمان ملی استاندارد که پس از 10سال برگزار شد، نصب کپسول آتش نشانی در خودروهای عمومی(حمل مسافر) اجباری شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در جلسه سازمان ملی استاندارد که پس از 10سال برگزار شد، نصب کپسول آتش نشانی در خودروهای عمومی(حمل مسافر)  اجباری شد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت و نقش استاندارد در ابعاد مختلف زندگی مردم، از سازمان ملی استاندارد خواست با توسعه و پیگیری جدی برنامه های خود، مطالبه و اعتماد مردم نسبت به استاندارد را روز به روز افزایش دهند.

دکتر اسحاق جهانگیری عصر روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای عالی استاندارد در دولت تدبیر و امید، با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه اظهار داشت: این جلسه پس از حدود ده سال وقفه تشکیل شده که امیدوارم این اتفاق نقطه عطفی در جهت تحقق شاخص های استاندارد در کشور و صیانت از حقوق شهروندی مردم باشد.

دکتر جهانگیری همچنین با قدردانی از تلاش‌های رییس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: خانم دکتر پیروزبخت برنامه ها و اهداف سازمان را با انگیزه فراوانی پیگیری می کند و انتظار می رود با تداوم و استمرار این روند، بتوانیم شاهد اطمینان‌بخشی هرچه بیشتر نشان استاندارد به مردم باشیم.

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی، دادستان کل کشور، معاون اجرایی رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند، رییس سازمان ملی استاندارد گزارشی از عملکرد سازمان در سنوات گذشته، اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید و مقایسه آن با گذشته ارائه کرد.

در این جلسه سازمان ملی استاندارد در جهت تحقق کامل بند ۲۴ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، مکلف به پیگیری مجدانه طرح تحول نظام استانداردسازی کشور با هدف استقرار نظام تضمین کیفیت و ارائه گزارش از دستاوردها و پیامدهای طرح تحول و تغییر رویکرد به شورا شد.

این سازمان همچنین به تدوین طرح تحول رویکردی، ساختاری، سازمانی و منابع سازمان و الزامات آن ظرف مدت یکسال مکلف شد و با تاسیس دفاتر استاندارد سازی در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عمومی و دولتی از طریق تبدیل پست های سازمانی موجود نیز موافقت گردید.

در ادامه این جلسه مصوبات پیشنهادی سازمان ملی استاندارد مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر تعدادی از این مصوبات به تصویب رسید که اجرای اجباری استاندارد نصب کپسول آتش نشانی در خودروهای عمومی( حمل مسافر)، اصلاح کارمزد خدمات واردات، اجرای اجباری استاندارد حفاظ عرضی زیر ساشی جلوی خودرو، عضویت سازمان حفاظت محیط زیست در شورای هماهنگی کدکس ایران و اجرای اجباری استانداردهای مربوط به برخی از قطعات آسانسور از جمله پیشنهاداتی بود که در این جلسه به تصویب رسید.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه