زمان بارگزاری این صفحه: 3:26 AM UTC

نظر نماینده رشت و آستارا در مورد فرهادی،وزیر پیشنهادی علوم

صفر نعمیی در مورد وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم گفت؛نظر مجلس نسبت به فرهادی مثبت است. همچنین جبار کوچکی نژاد نیز در این خصوص بیان کرد؛مجلس بیشترین رای را به وزیر پیشنهادی علوم خواهد داد.

به گزارش صدای گیلان ، رییس جمهور امروز طی نامه ای به رییس مجلس، دکتر محمد فرهادی را برای تصدی پست وزارت علوم و تحقیقات، به مجلس شورای  اسلامی معرفی کرد.

پس از عزل فرجی دانا ، فرهادی سومین گزینه ای است که پس از نیلی احمدی آبادی و آشتیانی به وزارت علوم معرفی می شود.البته  موضع گیری و ارای منفی ای که مجلسیان به گزینه های قبلی دولت دادنند ، مشخص شد که ، نمایندگان مردم در بهارستان از افراد معرفی شده دولت ،دل خوشی نداشته و طبق اطهار نظر برخی نمایندگان مخالف ، گزینه دولت باید مبرا از نفش افرینی در موضوع فتنه باشد. هر چند نمک موضوع فتنه این روزها در زبان مجلسیون انچنان شور و نمکین شده است که ، مطهری نمایتده تهران به طنز و کنایه در جلسه رای اعتماد دانش اشتیانی گفت: آنقدر موضوع فتنه را داغ نکنیم تا مردم برای ما جوک درست کنند و بگویند ؛ “وزیر علوم باید متولد بعد از سال 88 باشد.”

حال طبق موضع گیری برخی نمایندگان نسبت به گزینه جدید دولت برای وزارت علوم ، به نظر می رسد ، فرهادی از اقبال بیشتری در مجلس برخودار باشد.در همین راستا نظر نماینده رشت و استارا را در ذیل مشاهده می کنید:

صفر نعیمی :موضع مجلس نسبت به فرهادی مثبت است.

صفر نعیمی ، سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت گفت؛این فراکسیون در هفته آینده در مورد  جلسه ای با وزیر پیشنهادی دولت ، تصمیم گیری خواهد کرد  ، هر چند بعید می دانم ، موضع فراکسیون رهروان ولایت نسبت به فرهادی منفی باشد.

نماینده استارا افزود؛ با توجه به صحبت هایی که با تعدادی از نمایندگان دیگر داشته ام ، به طور کلی ، رویکرد مجلس نسبت به فرهادی مثبت است.

کوچکی نزاد:مجلس بیشترین رای را به وزیر پیشنهادی علوم خواهد داد.

جبار کوچکی نژاد، نایب رییس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص گزینه جدید دولت برای وزارت علوم گفت؛معرفی فرهادی نشان از درک دولت از دغدغه مجلس دارد.

نماینده رشت ادامه داد؛ فرهادی که وزارت بهداشت دولت اصلاحات و ریاست فعلی جمعیت هلال احمر را در  کارنامه خود دارد ، از تجربه خوبی برخودار بوده  و نگاه مجلس نسبت به عملکرد وی مثبت است و می تواند با ارایه برنامه های خود ، رای بالایی از مجلس بگیرد.

کوچکی نژاد ادامه داد؛ مجلس با کسی تعارف ندارد و اگر دولت در معرفی وزیر پیشنهادی اش ،شاخص های مجلس را در نظر بگیر،مجلس کمال همکاری را با دولت خواهد داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد؛فرهادی می تواند با در نظر گرفتن شاخص های علمی و فرهنگی در برنامه هایش ، رای بالایی از مجلس بگیرد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه