زمان بارگزاری این صفحه: 5:13 AM UTC

نقش تاثیرگذار فومن در عرصه فرهنگ و هنر/ فومن شهری با منش اعتدالی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت؛ فومن نقش مهمی در عرصه فرهنگ و هنر دارد و دارای انسان‌های فرهیخته‌ای است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فیروز فاضلی در نشست صمیمی با اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه این شهرستان با اشاره به اینکه جهان اسلام و فرهنگ به فومن می‌بالد، اظهار کرد: نور آیت‌الله بهجت فومنی(ره) به جامعه ساطع شده است.

 

وی فومن را شهری با منش اعتدالی بیان کرد و افزود: اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با یکدیگر پیوند روحی دارند.

 

این مسئول با تصریح بر اینکه پیوندهای روحی نحله‌های سیاسی را کنار می‌گذارد، گفت: همدلی از همزبانی برتر است.

 

وی با اشاره به اینکه خداوند خود را برای آفرینش انسان تحسین کرده است، گفت: وظیفه سنگینی بر اهل و حافظان قلم نهاده شده است.

 

فاضلی هنرمندان را انسان‌هایی منحصر به‌فرد برشمرد و افزود: فومن از نظر فرهنگی در ایران و جهان نقش مهمی دارد.

 

وی با بیان اینکه پشتیبان هر هنر و هنرمندی یک اندیشه پویا و منحصر به‌فردی نهفته است، تصریح کرد: فومن در عرصه فرهنگ، شعر و رسانه دارای انسان‌های فرهیخته‌ای است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه بزرگان روزی به میراث آیندگان مبدل می‌شوند، ادامه داد: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن جنس هنر را به خوبی درک می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه جامعه به انتخاب‌های فرد نمره می‌دهد، گفت: هر شهر را با فرهنگ و انسان‌های فرهنگی آن می‌شناسند.

 

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست مذکور خواستار بهره‌مندی از پیشکسوتان هنر شد و اظهار کرد: هنر باید به درستی به نسل‌های آینده انتقال پیدا کند.

 

ناصر عاشوری با بیان اینکه ایران به اندازه گذر تاریخ دارای تمدن است، تصریح کرد: آثار فرهیختگان ایرانی به زبان‌های متعدد دنیا ترجمه شده است.

 

وی ایران را مهد فرهیختگان دانست و گفت: میراث فرهنگی و فرهنگیان باید به درستی حفظ شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن نیز در نشست مذکور با بیان اینکه این شهرستان دارای شخصیت‌های برجسته کشوری و جهانی است، اظهار کرد: با وجود چنین افراد برجسته‌ای وظیفه مدیران فرهنگی بسیار سنگین خواهد بود.

 

یوسف نیک‌انجام با اشاره به اینکه سه نفر از فرهیختگان بزرگ گیلان فومنی هستند، تصریح کرد: نقاط ضعف و قوت فرهنگی فومن باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی با ابراز گله‌مندی از کمبود فضای نمایشگاهی و هنری در فومن یادآور شد: میراث فرهنگی شهرستان بخشی از ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن را اشغال کرده است.(فارس)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه